Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

M. Dukurs: pēdējais brauciens bija vissliktākais

Vankūveras olimpiskajās spēlēs sudraba medaļu ieguvušais Latvijas skeletonists Martins Dukurs atzīst, ka bez zelta palicis paša pieļauto kļūdu dēļ, un izšķirošais brauciens viņam bijis visneveiksmīgākais.

Pēc trim braucieniem Martins Dukurs bija līderis, taču pēdējā braucienā viņu par 0,07 sekundēm apsteidza kanādietis Džons Montgomerijs, atstājot latvieti sudraba godalgas pozīcijā.

«Trases vidusdaļā es diezgan rupji kļūdījos un man tā pēdējā virāža diezgan daudz atņēma... Es katrā gadījumā par to neskumstu. Zaudēju godam. Jāmāk arī zaudēt. Viņš [uzvarētājs, kanādietis Džons Montgomerijs] tomēr ir mājinieks.»  

Martins Dukurs žurnālistiem stāstīja, ka ceturtajā braucienā pieļāvis kļūdas trases vidusdaļā un lejasdaļā. «Pēdējais brauciens Vistleras trasē bija sliktākais no četriem.»

Bet uz jautājumu, cik ļoti viņš pārdzīvo palikšanu bez zelta medaļas, Martins Dukurs atbildēja, ka ar katru brīdi arvien mazāk.

«Dalītas sajūtas šobrīd. Ar katru brīdi gan paliek labāk. Esmu vairāk sarūgtināts par pašu braucienu, nekā par tā rezultātu. Man šīs ir pirmās olimpiskās spēles, kurās es varu kaut kur aizķerties, tāpēc es braucu pēc jebkura kaluma medaļas. Ņemot vērā kā treniņos gāja, es esmu apmierināts,» norāda skeletonists.

Aģentūras BNS jautāts, kam viņš veltītu savu izcīnīto godalgu, Martins Dukurs atbildēja, ka noteikti tēvam Dainim Dukuram: «Noteikti, noteikti, es gribētu medaļu veltīt tēvam, kurš milzīgu darbu ieguldījis šajā visā. Un gribu patetikties visiem cilvēkiem, kuri mums ticēja jau pašā sākumā, kad mēs vispār sākām darboties. Varbūt mēs sākumā gājām nepareizā virzienā, bet tik tālu mēs esam tikuši. Mēs esam apmierināti. Laiks rādīs, kā būs ar nākamajām olimpiskajām spēlēm, bet es domāju, ka nav pamata nokārt galvu, jāiet uz priekšu!»

Viņš neslēpa, ka būtu bijis gatavs ziedot zelta medaļu, lai tik uz olimpiskā pjedestāla stāvētu kopā ar brāli. «Es jau pie sevis domāju - labi, man nevajag zeltu, uzkāpjam uz pjedestāla abi divi - sudrabu un bronzu paņemam!»

Dukurs arī atzina, ka pirms pēdējā brauciena neesot satraucies. «Biju diezgan mierīgs. Man bija skaidrs viens - ja es nobraukšu sakarīgi, tādā gadījumā man sudrabam jābūt, es tikai varu aizķerties pie zelta. Nesanāca. Praktiski varu teikt, ka pirmais brauciens bija pat grūtāks nekā ceturtais.»

Jautāts, cik līdzekļu sportists ieguldījis savās kamanās, viņš sacīja, ka to grūti pateikt. «Viena kamana jau neko nemaksā, bet cik ir izmestas ārā, lai tiktu pie šitādas! Kādas 10-15! Par slieču komplektiem es vispār nerunāšu.»

Tāpat Dukurs ir gatavs uzvarētājam nākotnē revanšēties tieši ātrajā Vistleras trasē. «Es par to esmu domājis. Man liekas, nedaudz par traku trases aizgājušas ar eksperimentiem. Grib viens otru pārsteigt, grib uztaisīt ātrāku, sarežģītāku, lai mājiniekiem būtu lielāka priekšrocība. Principā, ja būs iespēja, es mēģināšu atspēlēties,» sacīja Dukurs, Vistleras trasi nodēvējot par «ļoti bīstamu».

Viņš atzina, ka psiholoģiski grūti bijis treniņos: «Es treniņos neesmu radīs trakot. Es lēnām parasti sāku, es neskatos tendences, skatos rezultātu. 11., 14. vieta, man visu laiku prasa, kāpēc tik slikti? Tad jau pats sāku domāt, ka kaut kas nav kārtībā. Bet, kad pēdējā treniņā uzskrēju trešo startu un nobraucu otro leju, es sapratu, ka jābūt. Izdarīšu visu, ko varēšu.»

www.bns.lv