Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

4ATA pārstāvis Neo nākamnedēļ apmeklēšot Latviju

Aktīvistu grupas, kas sevi dēvē par «Ceturtās Atmodas tautas armiju» (4ATA) un ir uzņēmusies atbildību par Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Elektroniskās deklarēšanas sistēmas (EDS) datu kopēšanu un izplatīšanu, pārstāvis Neo nākamnedēļ apmeklēšot Latviju.

Par to Neo pavēstījis sociālajā tīklā «Twitter». Viņš svētdien raksta: «Lēmums ir pieņemts - Neo nākamajā nedēļā būs Latvijā. To, precīzi kad un kā es tur nokļūšu, paturēšu kā mazu noslēpumu.»

«Lidošu, protams, ne jau pa tiešo uz Rīgu un ne jau ar «airBaltic»,» raksta Neo.  

No grupējuma publiskiem paziņojumiem izriet, ka tas pakāpeniski, pēc saviem ieskatiem maskējot personu un dažkārt iestāžu datus, publicēs kopēto informāciju žurnālistu un sabiedrības apskatei un analīzei. Līdz šim jau publiskota informācija par «Rīgas satiksmes» un «Rīgas siltuma» darbinieku atalgojumu.

Iepriekš intervijā žurnālistam Jānim Domburam, Neo norādīja, ka 4ATA esot trīs spējīgi informācijas tehnoloģiju (IT) cilvēki.

«Pie datiem netiek visi - tikai izredzētie trīs. Vari visiem skaļi pateikt, ja kāds sāk/sāks piedāvāt VID informāciju 4ATA vārdā, lai laiž lodi pierē. (..) Armijā ir trīs spējīgi IT cilvēki,» uzsver Neo, liekot noprast, ka 4ATA ir arī atbalstītāji.

4ATA darbība esot balstīta uz neatkarīgām šūnām, «kuras vajadzības gadījumā var organizēt kaut kam lielākam». EDS datu noplūšana neesot «kaut kas lielāks», bet «tikai ziediņi».

Neo arī atklāj, ka 4ATA ieguvusi gandrīz visus EDS datus - noplūduši 7,4 miljoni dokumentu, bet kopumā patlaban EDS varētu būt nedaudz virs astoņiem miljoniem dokumentu.