Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

ZZS deputāts piedalījies neatļautā meža ciršanā

Garkalnes novada deputāts no Zaļo un zemnieku savienības Mārtiņš Bauze-Krastiņš kopā ar kaimiņu Aldi Kalvi nolēmis doties uz mežu pēc malkas. Viņi abi nozāģējuši priedi Rīgas pašvaldībai piederošajā mežā. To ar mobilo telefonu izdevies nofilmēt kādam Garkalnes iedzīvotājam, kuru deputāts centies fiziski iespaidot, vēstī raidījums «Nekā Personīga».

Meža cirtēji sazāģējuši priedi un to sakrāvuši Bauzes–Krastiņa kaimiņam piederošajā auto, kuram tehniskā apskate pēdējo reizi izieta pirms 13 gadiem. Garkalnes iedzīvotājs ar telefonu to filmējis, rūpīgi sekojot abiem pa pēdām. Zāģētājiem tas nepatika un Bauzes kaimiņš devās noskaidrot attiecības.

Taču uzbrukums neizdevās, Jānis telefonu saglabāja un sazvanīja policiju. Kad atbrauca policija, zāģētāji ar visu priedi jau bija prom. Kārtības sargi sastādīja kriminālprocesa uzsākšanai nepieciešamos dokumentus, tomēr pie Bauzes un viņa kaimiņa mājās neiegāja.

Kā stāsta cietušais, tovakar atbraukušie policisti par izsaukumu bijuši ļoti neapmierināti. Ieteikuši mest mieru, jo nekā nopietna notikušajā neesot un arī fiziskā iespaidošana bijusi pavisam neliela.

Saulkrastu Kārtības policijas priekšnieks Aldis Tivriņš gan sola lietu izmeklēt rūpīgi.

Sašutuši par notikušo ir uzņēmuma «Rīgas meži» mežsargi. Viņi ir gatavi pret Bauzi – Krastiņu un viņa kaimiņu vērsties ar visu likuma bardzību un norāda, ka par nelikumīgu meža izciršanu draud kriminālatbildība – līdz četriem gadiem cietumā.

Valērijs Morozs, «Rīgas mežu» aizsardzības nodaļas vadītājs atzīst, ka cirtējiem atļaujas veikt mežu darbus nav bijis.

Garkalnes vicemēram ir cita versija. Viņš priedi nav cirtis un kaimiņam tikai izlīdzējis grūtā brīdī. Savukārt filmētājs esot rūdīts administratīvs pārkāpējs. Deputāts nenoliedz, ka bijis pie stūres kaimiņa auto un par to, ka tam nav bijusi izieta tehniskā apskate neesot zinājis.