Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Premjers uzdod vērtēt Veismanes rīcību

Pirmdien premjers Valdis Dombrovskis (JL) parakstīja rīkojumu par dienesta pārbaudes komisijas izveidošanu. Komisijas vadība uzticēta Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieka vietniecei Jutai Strīķei, kurai līdz 22.martam jāsniedz premjeram ziņojumu par dienesta pārbaudes rezultātiem, portālam «Apollo» pavēstīja valdības vadītāja preses sekretāre Līga Krapāne.

Mēneša laikā Strīķes vadītajai komisijai jāizvērtē informācija par Valsts kancelejas administrēto Eiropas Sociālā fonda projektu sagatavošanas un iesniegšanas procesu Saeimas Eiropas lietu komisijas 29.janvāra un 8.februāra sēdēm un tajā iesaistīto Valsts kancelejas amatpersonu rīcību.

Otrkārt, komisijai jāvērtē plašsaziņas līdzekļos minētie fakti par Valsts kancelejas direktores Guntas Veismanes plāniem vērsties Drošības policijā ar lūgumu izmantot operatīvās darbības pasākumus pret žurnālistu, kurš ir publicējis informāciju par augstākminētajiem projektiem.

Šāda amatpersonas rīcība jāvērtē, pamatojoties uz Valsts pārvaldes iekārtas likuma 35.panta pirmo daļu, kas nosaka, ka «Ministru kabineta loceklis, iestādes vadītājs vai cita normatīvajos aktos noteiktā pārvaldes amatpersona var organizēt vai veikt dienesta pārbaudi savā iestādē un zemākās iestādēs, lai noskaidrotu faktus vai izvērtētu attiecīgo pārvaldes amatpersonu rīcību.»

Komisijā iekļauta Tieslietu ministrijas valsts sekretāra vietniece nozaru politikas jautājumos Laila Medina, Finanšu ministrijas Stratēģiskās plānošanas un Personālvadības departamenta direktores vietniece Mārīte Krišāne, Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes Komunikācijas studiju nodaļas vadītāja Inta Brikše un «Sabiedrības par atklātību — Delna» padomes priekšsēdētāja Lolita Čigāne. Komisijas vadītāja, ja nepieciešams, dalībai komisijā varēs pieaicināt arī citus speciālistus un ekspertus.