Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Soross: krīzes rada bažas par eiro nākotni

Eiro draud sabrukums, ja vien eirozonas dalībvalstis nemainīs veidu, kā tiks risinātas nākotnes finanšu krīzes, pirmdien brīdināja ASV miljardieris un filantrops Džordžs Soross.

2008.gada finanšu krīze atklāja trūkumus eiro uzbūvē, sacīja Soross, piebilstot, ka eirozonas dalībvalstīm atbilstošus pasākumus nepieciešams īstenot laikus, pretējā gadījumā eiro draud sabrukums.

Soross uzskata, ka «pilnvērtīgai valūtai nepieciešama gan centrālā banka, gan finanšu ministrija».

«Finanšu ministrija nav jāizmanto, lai no iedzīvotājiem iekasētu nodokļus, bet gan palīdzības sniegšanai krīzes laikā. Kad finanšu sistēmai draud sabrukums, centrālā banka var nodrošināt likviditāti, bet tikai finanšu ministrija var risināt maksātspējas problēmas,» sacīja Soross. «Tas ir labi zināms fakts, kas bija jāņem vērā visiem, kuri bija iesaistīti eiro izveidē.»

Viņš uzsver, ka pagaidu palīdzībai vajadzētu būt pietiekamai, lai atrisinātu finanšu problēmas Grieķijā, taču ne citās eirozonas valstīs, kuras negatīvi ietekmē apjomīgi budžeta deficīti.

Taču Soross norāda, ka arī pēc Grieķijas problēmu veiksmīgas atrisināšanas «eiro nākotne vēl joprojām būtu zem jautājuma zīmes».

«Pat, ja tiek atrisināta pašreizējā krīze, kā būs ar nākošo? Tas ir skaidrs, ka ir nepieciešama krietni stingrāka uzraudzība un organizatoriski pasākumi nosacījuma palīdzībai,» piebilda ASV miljardieris.