Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Mančinskis: banku sistēma ir ļoti labi tikusi galā ar zaudējumiem

Latvijas banku sistēma kopumā ir ļoti labi tikusi galā ar zaudējumiem, kurus tai radīja sliktie kredīti, intervijā aģentūras BNS biznesa informācijas portālam «Baltic Business Service» atzina Latvijas «Swedbank» valdes priekšsēdētājs Māris Mančinskis.

Pēc viņa teiktā, situācija banku sektorā noteikti ir stabilizējusies. «Banku kapitāls ir būtiski palielināts, un kopumā sistēma ir labi kapitalizēta. Tādēļ var teikt, ka sistēma kopumā ir ļoti labi tikusi galā ar zaudējumiem, ko ir radījuši sliktie kredīti,» sacīja Mančinskis.

Viņš arī apšaubīja iespēju, ka kāda banka varētu bankrotēt vai lūgt valsts palīdzību, kā to 2008.gada beigās darīja «Parex banka». «Es tādu iespējamo gadījumu pašlaik neredzu,» norādīja Mančinskis, gan piebilstot, ka šāds jautājums būtu jāuzdod banku regulatoram.

Pēc Finanšu un kapitāla tirgus komisijas datiem, Latvijas banku sektors 2009.gadu beidza ar 773,421 miljona latu zaudējumiem - galvenokārt uzkrājumu nedrošiem kredītiem dēļ.