Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pērn ārstniecības personām uzlikti sodi 7500 latu apmērā

Pērn ārstniecības personām par pieļautajiem pārkāpumiem veselības aprūpē uzlikti sodi par kopējo summu 7500 latu, un soda lielums vienai personai ir svārstījies no 20 līdz 200 latiem.

To intervijā aģentūrai BNS pastāstīja Veselības inspekcijas vadītājs Egils Harasimjuks.

Visvairāk pamatotu iesniegumu Veselības inspekcija pērn saņēmusi par onkoloģijas slimnieku aprūpi - izskatīti kopumā 39 iesniegumi, no kuriem pamatoti izrādījušies 21 jeb 54%. Par pamatotām atzītas arī 40% ķirurgu pacientu sūdzības un 43% iesniegumu, kuros izteikta neapmierinātība ar zobārstniecības pakalpojumiem.

Par traumatologu darba kvalitāti sūdzējies 41 pacients, un pārkāpumi konstatēti 13% gadījumu, bet no deviņām sūdzībām par acu ārstu darba kvalitāti pamatotas izrādījušās trīs.

Mazāk par trešdaļu pamatoti iesniegumi bijuši infektoloģijas, otolaringoloģijas, neiroloģijas un neiroķirurģijas nozarēs, savukārt ginekoloģijā un dzemdību palīdzībā, neatliekamajā medicīniskajā palīdzībā, pediatrijā, psihiatrijas, terapijas un ģimenes ārstu aprūpes jomās par pamatotām atzītas mazāk nekā 20% sūdzību.

Neviens pārkāpums nav konstatēts, analizējot 12 saņemtos iesniegumus par narkoloģisko pacientu aprūpi.

Veselības inspekcija pērn kopumā sodījusi 156 ārstniecības personas. Salīdzinājumam 2008. gadā sodu saņēmušas 148 ārstniecības personas.