Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Timošenko sola noskaņot Ukrainas parlamentu pret Janukoviču

Ukrainas premjerministre un bijusī prezidenta amata kandidāte Jūlija Timošenko pirmdien solīja uzsākt cīņu, lai parlamenta vairākumu noskaņotu pret Reģionu partijas līderi un vēlēšanu uzvarētāju Viktoru Janukoviču, kura pārākumu 7.februārī notikušajā vēlēšanu otrajā kārtā viņa joprojām atsakās atzīt.

Janukovičs «nāca pie varas ar melu palīdzību un ilgi nepaliks pie varas», televīzijā uzrunājot valsts iedzīvotājus sacīja Timošenko. «Es neatzīstu viņu kā Ukrainas prezidentu un nepieņemu viņa pret Ukrainu un Eiropu vērsto politiku.»

Tādēļ premjerministre solīja vienot gan savas partijas, gan citu politisko spēku pārstāvjus, lai varētu bloķēt Reģionu partijas lēmumus. «Beidzot ir jāpieliek punkts strīdiem un jāizveido spēcīga komanda parlamentā, kas nepieļaus pret Ukrainu vērstas diktatūras izveidi,» savu viedokli pamatoja Timošenko.

Lai gan teorētiski Timošenko partijai parlamentā jau ir vairākums pār Reģionu partiju, to varētu apdraudēt šķelšanās gan citu, gan viņas pašas politiskā spēka rindās.

Ukrainas Centrālā vēlēšanu komisija 14.februāri pasludināja Janukoviču par jaunievēlēto prezidentu. Vēlēšanu otrajā kārtā viņš saņēma 48,95%, bet Timošenko - 45,47% vēlētāju balsu.

Neraugoties uz faktu, ka starptautiskie novērotāji vēlēšanas atzina par godīgām un demokrātiskām, Timošenko sakāvi nepieņem un uzsver, ka notikusi masveida balsu viltošana.

Savā uzrunā televīzijā viņa tomēr ļāva noprast, ka samierinātos arī ar darbu opozīcijā, ja kādreizējie sabiedrotie izšķirtos par sadarbību ar Janukoviču.

«Es cīnīšos, neatkarīgi no tā, vai būšu pie varas vai opozīcijā,» viņa solīja.

Taču politiķe pilnībā izslēdz iespēju veidot koalīciju ar Reģionu partiju, kuras līderis, viņasprāt, ir «oligarhu ieliktenis», kurš pašlaik nodarbojas ar «nacionālo interešu nodošanu».

Kā aģentūra LETA jau ziņoja, Timošenko sestdien negaidīti atsauca savu prasību tiesā anulēt prezidenta vēlēšanu rezultātus, par šāda lēmuma iemeslu minot ticības zaudēšanu Augstākajai administratīvai tiesai.

«Mēs nesaskatām jēgu šīs lietas tālākai izskatīšanai,» uzrunājot tiesnešus, sacīja premjere.

«Kļuvis acīmredzams, ka šī nav tiesa un šis nav taisnīgums,» pēc tiesas sēdes žurnālistiem piebilda Timošenko.