Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vilcienu starptautiskos reisus izmanto arvien mazāk

Ekonomiskā krīze pagājušajā gadā ietekmējusi arī iedzīvotāju paradumus ārpus Latvijas doties ar vilcienu, informē uzņēmums «Latvijas Dzelzceļš».

Pagājušajā gadā starptautiskajā dzelzceļa satiksmē pārvadāti 275 474 pasažieri, kas ir par 24,6% mazāk, nekā 2008. gadā.

Visvairāk pasažieri pērn starptautiskos reisus izmantojuši vasaras mēnešos, ierastajā atvaļinājumu laikā, kad dodas atpūsties, kā arī apciemot savus radiniekus un draugus. Šajā laikā «Latvijas Dzelzceļš» starptautiskajos reisos ir pārvadājis 36% pasažieru no kopējā pārvadāto pasažieru skaita.

Daudz pasažieru pārvadāts arī pagājušā gada janvārī – tad vesti 27 285 pasažieri jeb 10% no kopējiem pārvadājumiem. Pārējos mēnešos vidēji tika pārvadāti 18 715 starptautiskās satiksmes pasažieri jeb ap 7% no kopējiem pārvadājumiem katru mēnesi.

Maršrutā «Rīga–Maskava–Rīga» kursēja divi vilcieni, bet maršrutā «Rīga–Sanktpēterburga–Rīga» – viens vilciens.

2009.gadā starptautiskos pasažieru pārvadājumus pa dzelzceļu Latvijā nodrošināja uzņēmums «Latvijas dzelzceļš», uzticot pasažieru pārvadājumu organizēšanu meitas uzņēmumam - sabiedrībai ar ierobežotu atbildību «LDz Cargo» sadarbībā ar SIA «L-Ekspresis».