Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rimšēvičs: eiro ieviešana ir balva par grūtajiem mājasdarbiem

«Eiro ieviešana ir zināma balva par reformām un par grūtajiem mājasdarbiem, kas attiecīgajā valstī ir veikti,» tā intervijā laikrakstam «Neatkarīgā» saka Latvijas Bankas (LB) prezidents Ilmārs Rimšēvičs.

Viņš uzsver, ka eiro ieviešana nozīmētu lielāku stabilitāti ārvalstu investoru acīs un lielāku prognozējamību. Tāpat tā nodrošinātu mazākas konvertācijas izmaksas Latvijas uzņēmējiem, uzskata LB prezidents.

«Pats galvenais – tas ir instruments, kas ļaus Latvijai piesaistīt lielākas ārvalstu investīcijas, kas nozīmē vairāk darba vietu un lielākus nodokļus valsts budžetā. Man nav šaubu – ja 2008. gadā būtu ieviests eiro, kā valdība sākotnēji tika paredzējusi, tad mūs nepiemeklētu nedz «Parex bankas» situācija, nedz tāda ekonomiskā krīze kā pašlaik,» noteic Rimšēvičs.

Kā piemēru viņš min tās valstis, kurās eiro ieviests 2007., 2008. un 2009. gadā – nevienā no šīm valstīm nav tādas krīzes, kā Latvijā.