Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pie <i>Dona</i> «Eirodziesmas» strādā labākie izrāžu producenti

Dziedātāja Dona «Eirodziesmas 2010» nacionālā fināla dziesmai «My Religion is Freedom» priekšnesumu gatavo muzikālā teātra «Cabaret» producents Viktors Runtulis kopā ar komponistu Zigmaru Liepiņu, kurš ir radījis tādus darbus kā rokopera «Lāčplēsis», opera «Parīzes Dievmātes Katedrāle» un daudzus citus.

«Es atgriezos Latvijā, jo mani uzrunāja ne vien Zigmara Liepiņa mūzika, bet arī tas, cik kvalitatīvi notiek gatavošanās šim priekšnesumam. Es strādāju lieliskā komandā, kur labi jūtams, ka mēs vēlamies sestdien televīzijas skatītājiem ne tikai nodziedāt dziesmu, bet arī pateikt ko patiešām svarīgu. Šai dziesmai ir ideja! Un tas ir pats galvenais. Līdz ar to mans mērķis ir pierādīt, ka «Eirovīzija» var būt kas vairāk par dziesmu, smaidu un tērpu parādi,» teic Dons.

Dona skatuves priekšnesums nacionālās atlases finālam top sadarbībā ar režisoru un producentu Viktoru Runtuli, kurš pazīstams kā «Cabaret» uzvedumu autors.

«Mūsu radošā komanda izmantoja šova «Cabaret» uzkrāto pieredzi, lai gan ar ierobežotām skatuves iespējām, bet tomēr pēc iespējas izteiksmīgāk paradītu Dona izpildītās dziesmas jēgu - cilvēka ceļu uz savas brīvības apzināšanos,» skaidro šova «Cabaret» producents un Dona uzstāšanās režisors Viktors Runtulis. «Katram no mums šī brīvība ir, bet diemžēl tikai dažiem izdodas to pilnībā apzināties un ar prātu patiesi izmantot. Dona priekšnesumā skatītājs varēs vērot savstarpējo cīņu starp cilvēka tiekšanos pēc brīvības un mūsdienu pasaules nosacītību.» Viņš skaidro, ka Dona radošās komandas vēstījums ir - dot iespēju cilvēkiem atcerēties, ka brīvība nozīmē atbildību.

Dons «Eirovīzijas» nacionālās atlases finālā uzstāsies trīs dziedātāju pavadījumā, kuras ne vien dziedās, bet spēlēs arī simbolisku lomu uzvedumā.

Pie dziesma vizuālā ietērpa strādā Latvijas modes dizainere Indra Miklāva. «Dona un viņa fona vokālistu skatuves kostīmos esam iecerējuši savienot pretstatus,» skaidro dizainere. «Tērpi ir unikāli, jo tajos tiek savienoti divi dažādi tēli vienkopus un uzstāšanās laikā skatītāji sagaidīs neparastu kostīmu transformāciju.»

Bez tam pie dziesmas priekšnesuma strādā komponists Zigmars Liepiņš. «Es vienmēr esmu centies strādāt kopā ar gudriem dziedātājiem. Tādiem, kas labi saprot dziesmas tekstu un jēgu. Dons ir tieši tāds...» atzīst komponists.

«Eirodziesmas 2010» Nacionālais fināls notiks šī gada 27. februārī Ventspilī, kur Dons uzstāsies ar piekto kārtas numuru.

Dons (īstajā vārdā - Arturs Šingirejs) dzimis 1984. gadā Saldū. Pirmo popularitāti gūst 2003.gadā, piedaloties TV šovā «Talantu fabrika». 2004.gadā iznāk pirmais albums duetā ar Lily «Viens otram». 2006. gadā Zviedrijā ierakstīts pirmais soloalbums «Lights On» sadarbībā ar skandināvu producentiem K*Bros un Peter Mansson. Albuma pirmais singls «Lights Out» iekļūst starptautiskā konkursa «International Songwriting Competition» gada labāko rokdziesmu topā. Paralēli tam Dons piedalās Zigmara Liepiņa muzikālajā drāmā «Adata», par hitu kļūstot mūzikla tituldziesma «Ja tu man esi». Seko sadarbība muzikālajās drāmās «Kapteiņa stāsti» un «Vadonis». 2008. gadā iznāk pirmais soloalbums latviešu valodā «Lelle». Albums ir pirmais Latvijā, kas iznāk bezmaksas lejupielādes formātā. Tam seko piedalīšanās konkursā «Jaunais vilnis». 2010. gadā, atsaucoties Zigmara Liepiņa aicinājumam, Dons pēc gadu ilgas prombūtnes atgriezies Latvijā, lai piedalītos «Eirovīzijas» Nacionālajā atlasē.