Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Atēnu mērs: «Merkeles kundze, jūs mums esat parādā 70 miljardus»

Atēnu mērs Nikita Kaklamanis un Grieķijas parlamenta spīkers Filips Pecalniks asi reaģējuši uz materiāliem Vācijas presē, kas veltīti Grieķijas ekonomiskās krīzes sekām, un informāciju par to, ka Eiropas Savienība (ES) nevēlas piešķirt naudu, lai palīdzētu šai valstij.

Galvaspilsētas mērs emocionāli reaģējis uz kolāžu, kas publicēta uz vācu žurnāla «Focus» vāka. Tajā mākslinieks piezīmējis slavenajai Milosas Venēras statujai roku, kas rāda nepieklājīgu žestu. Nedēļas izdevuma virsraksts - «Krāpnieki eiro ģimenē».

Nezināmu iemeslu dēļ Atēnu mērs vērsies nevis pie nedēļas izdevuma, kas izraisījis viņa sašutumu, bet gan tieši pie Vācijas kancleres Angelas Merkeles. Kaklamanis viņai atgādina par pusgadsimtu ilgo strīdu jautājumā par reparācijām par Otrā pasaules kara laikā nodarītajiem zaudējumiem, kuras Vācija apņēmusies samaksāt, kā arī par nacistu zvērībām Kalavritas pilsētā un Distomo ciemā Grieķijā, kur tika iznīcināti pilnīgi visi mierīgie iedzīvotāji.

Kaklamanis aicina visu pasauli reaģēt uz žurnāla «Focus» vāku. «Es aicinu visus kulturālos cilvēkus visā pasaulē skaļi protestēt pret pazīstamā vācu žurnāla pretīgo vāku,» piebilst Atēnu mērs.

Vācijas vēstniecība pagaidām nav reaģējusi uz viņa paziņojumiem, taču savu vērtējumu par Vācijas plašsaziņas līdzekļu darbību devis Grieķijas parlamenta spīkers Filips Pecalniks. Viņš izplatījis paziņojumu ar protestu pret publikāciju žurnālā «Stern», kurā izteikts pieņēmums, ka grieķi gaida «glābiņu» no vāciešiem. «Mūsu valsts nekad nav lūgusi Vācijai naudu,» uzsver Pecalniks.

Spīkers atgādina, ka uz Grieķijas tirgu tiek eksportēti 13% Vācijā ražotā bruņojuma. Pēc viņa teiktā, Berlīne neuztur arī citas ES valstis, bet, gluži pretēji, vienotās Eiropas personā ir ieguvusi plašu noieta tirgu savu preču realizēšanai.

Pecalniks arī nepiekrīt žurnāla «Stern» apgalvojumam, ka Grieķijā valsts sektora darbinieki saņemot pārāk lielas algas. Pēc viņa teiktā, Grieķijā izglītības darbinieks ar 30 gadu stāžu saņem 2000 eiro, bet viņa Vācijas kolēģis - 4 400 eiro. Pecalniks arī atgādina, ka Berlīne no ES budžeta saņem vairāk līdzekļu nekā Atēnas, kaut gan viņš nemin iedzīvotāju skaita atšķirību starp 11 miljoniem Grieķijā un 81 miljonu Vācijā.

Grieķijas parlamenta spīkers uzaicinājis uz tikšanos Vācijas vēstnieku Atēnās, lai pilnībā paskaidrotu diplomātam savu situācijas redzējumu.

Grieķija pabeidza 2009.gadu ar budžeta deficītu 12,7% apmērā no iekšzemes kopprodukta (IKP) un 300 miljardu eiro parādu. Grieķijas valdība solīja iesaldēt darba algu valsts sektorā, veikt nodokļu un apdrošināšanas reformu un cīnīties pret izvairīšanos no nodokļu maksāšanas. Kā uzskata Atēnās, visiem šiem pasākumiem jāsamazina deficīts līdz 2010.gada beigām no pašreizējiem 12,7% līdz 8,7% no IKP.