Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

NRTP: «Lattelecom» līdz 2013.gada beigām nodrošinās ciparu TV apraidi

Lai kliedētu pēdējās dienās izskanējušo pretrunīgo informāciju, Nacionālā radio un televīzijas padome (NRTP) norāda, ka SIA «Lattelecom» joprojām pilnā apmērā ir un līdz pat termiņa beigām 2013. gada nogalē būs atbildīga par virszemes ciparu apraides nodrošināšanu Latvijā.

Patiesībai neatbilst pēdējās dienās izskanējušās spekulācijas, ka maksas satura izplatīšanu varētu uzņemties kāds cits komersants, jo saskaņā ar Ministru Kabineta rīkojumu «Lattelecom» tika apstiprināts par zemes ciparu apraides ieviesēju, un tas paredz nodrošināt skatītājiem gan bezmaksas, gan maksas saturu, izmantojot valsts piešķirto resursu - radiofrekvences.

Frekvenču lietošanas tiesības SIA «Lattelecom» ir piešķirtas līdz 2013. gada beigām, uzsvar NRTP.

NRTP plānotā TV programmu klāsta paplašināšana attiecas uz iespēju jauniem kanāliem pieteikt savu kandidatūru iekļaušanai virszemes TV bezmaksas un maksas kanālu pakās.

NRTP aicina maksas televīzijas operatorus un arī atsevišķus politiķus pārtraukt spekulācijas un iedzīvotāju maldināšanu par Virszemes Televīzijas ieviešanas gaitu.

Šobrīd pāreja notiek saskaņā ar plānu – visā Latvijā ir izbūvēta ciparu TV apraides infrastruktūra, un Latvijas kanāli tiek apraidīti 99,6% teritorijas, kas ir pat vairāk nekā valsts obligāti pieprasītais pārklājums (99%).

Saskaņā ar «Lattelecom» informāciju, šobrīd no analogās apraides atteikušās un virszemes TV skatās jau vairāk nekā 70 000 mājsaimniecību, kas ir trešā daļa no visiem analogās televīzijas skatītājiem.

Visā Latvijā analogā apraide tiks atslēgta 1.jūnijā,bet atsevišķi kanāli pāreju uz ciparu apraidi sāks jau ātrāk – LTV7 ar 1.martu, LNT un LTV1 Rīgas apraides teritorijā- ar 1.aprīli, bet pārējā Latvijā- ar 1.jūniju.