Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rīgā ielūzis «Valdemāra pasāžas» stikla jumts

No sniega smaguma Rīgā ielūzis stikla jumts ēku kompleksā «Valdemāra pasāža», kas atrodas pie K.Valdemāra un A.Briāna ielas krustojuma, novēroja aģentūra LETA.

Sniega smagumu nav izturējusi stiklotā pasāža, kas atrodas starp ēkām. Pasāžā tagad atrodas ar stikliem sajauktas sniega kaudzes, un gājēju kustība šajā vietā ir ierobežota.

Aculiecinieki portālam «Apollo» ziņoja, ka negadījumā cilvēki nav cietuši.

šeit.

«Valdemāra pasāža» ir arhitektūras komplekss, kurā savienojas mūsdienīga B klases biroju centra tendences, visi tirdzniecības pasāžas elementi - veikali, kafejnīcas un restorāns - ar 19.gadsimta fabriku arhitektūru.

Tirdzniecības centru jumtus no sniega tīra pēc vajadzības un galvenokārt naktīs, lai neapdraudētu pircējus, sacīja biznesa portāla «Nozare.lv» aptaujātie tirdzniecības centru pārstāvji.

SIA «Rimi Latvia» mārketinga un sabiedrisko attiecību vadītāja Zane Eniņa, stāsta, ka visi «Rimi» un «Supernetto» veikalu jumti ir tīrīti un tajos iepirkties ir droši.

«Mēs visu ziemu sekojam līdzi, lai sniega svars uz jumtiem nepārsniegtu normatīvajos aktos paredzēto. Tīrīšanas darbi veikti janvārī un februārī visiem veikaliem, kuriem tas bijis nepieciešams. Kā vienu no pēdējiem objektiem pagājušajā nedēļā pabeidzām tīrīt «Rimi» izplatīšanas centra jumtu. Lai notīrītu 27 000 kvadrātmetrus lielo platību, 20 cilvēki strādāja visu nedēļu,» stāsta Eniņa.

Viņa stāsta, ka patlaban sniegs nav radījis kādus būtiskus traucējumus veikalu darbībai vai zaudējumus. Jumti, stāvlaukumi un veikalu apkārtne tiek regulāri tīrīta no sniega. «Protams, šajos apstākļos panākt perfektu stāvokli - bez ledus, sniega un mitruma - pie veikaliem īsti nav iespējams, tāpat kā panākt, lai pašā veikalā nebūtu neviena dubļaina pēdu nospieduma. Ņemot vērā apstākļus, mēs aicinām pircējus būt uzmanīgiem, pārvietojoties gan pie mūsu veikaliem, gan citviet,» piebilst Eniņa.

Ēku apsaimniekotāja «Linstow Center Management» pārvaldībā esošie pieci «Galactico» tirdzniecības centri Rīgā - «Origo», «Alfa» ,«Dole», «Mols», «Galerija Centrs» - tiek apsaimniekoti atbilstoši laika apstākļiem, jumtus tīrot regulāri, pēc vajadzības.

«Mūsu uzņēmuma apsaimniekotie tirdzniecības centri ir projektēti un būvēti pamatīgi, atbilstoši vietējam klimatam un prasībām, vēl vairāk - pat ar ievērojamu rezervi. Bažu, ka jumts var ielūzt no sniega daudzuma, nav,» stāsta «Linstow Center Management» tirdzniecības centru komercdirektore Evija Majevska.

Sniegs un lāstekas no jumtiem ir novāktas visos tirdzniecības centros. Turklāt šajos tirdzniecības centros ir noteku apsildes sistēma, kas neļauj sasalt notekūdenim un veidoties lāstekām. Dažās vietās vajadzības gadījumā lāstekas tiek tīrītas ar rokām.

«Parasti jumtu tīrīšanas darbi notiek naktīs, lai no jumta krītošais sniegs vai lāstekas nesavainotu garāmgājējus. Tīrīšanas darbus veic vai nu esošie pakalpojumu sniedzēji - uzkopšanas vai remontdarbu kompānijas -, vai citas speciāli pieaicinātas firmas. Parasti strādniekiem īpašas iemaņas nav nepieciešamas un darbus izpilda ierindas darbinieki, bet atsevišķos gadījumos piesaistām alpīnistus no «GC lāsteku tīrīšana». Patlaban nav problēmu atrast darbu izpildītājus,» norāda Majevska.

Mazumtirdzniecības veikalu tīkla «Maxima» pārstāvis Ivars Andiņš informēja, ka neviens «Maxima» veikala jumts nav iebrucis, taču jumti jātīra pamatīgi. «Piemēram, šodien dažādās pilsētās «Maxima» veikalu jumtu tīrīšanā strādā aptuveni 70 cilvēki - dažādi vietējie speciālisti. Īpaši krasu reģionālo atšķirību nav, tikai Kurzemē sniega sega jūtami biezāka, un, piemēram, uz «Maxima» veikala jumta Ventspilī sanesuma vietās sniega augstums sasniedza 1,8 metrus. Arī Liepājā sniega daudz, un Latgale necik neatpaliek, bet mazāk tā, pēc mūsu novērojumiem, ir Vidzemē. Kopumā tik bieza sniega sega vai lāstekas, ka bija nepieciešama tīrīšana, bija apmēram 65% «Maxima» veikalu, tāpēc jumtus tīrīja vai nu mūsu, vai namīpašnieku nolīgti tīrītāji,» stāstīja Andiņš.