Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

ASV vēstniece: investoriem no ASV pieaug interese par Latviju

ASV vēstniece Latvijā Džudita Gārbere optimistiski raugās uz Latvijas iespējām iziet no krīzes un atklāj, ka pēdējos sešos mēnešos ir novērots ASV biznesa interešu pieaugums par Latviju.

«Protams, dažkārt laiks starp intereses pieaugumu un investīciju pieaugumu var būt ilgs,» intervijā laikrakstam «Dienas Bizness» saka vēstniece.

Viņa skaidro, ka intereses pieauguma iemesls ir dažādu faktoru kombinācija. «Algas ir samazinājušās, kas katrai personai vai ģimenei ir smagi, bet makroekonomiskajā skatījumā, kopā ar nekustamo īpašumu un citu cenu kritumu, tas padara Latviju daudz konkurētspējīgāku,» skaidro diplomāte.

Gārbere atzīst, ka cilvēcīgi nav patīkami to teikt, tomēr ir skaidrs, ka viena cilvēka krīze var būt otra cilvēka iespēja un viena uzņēmuma krīze var būt otra uzņēmuma iespēja.

Vaicāta, kuras ir tās biznesa nozares Latvijā, kurās viņa saskata potenciālu, Gārbere min tranzītu un atjaunojamo enerģiju. Arī tūrisma attīstīšanas jomā viņa saskata daudz iespēju.