Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kā nodrošinās alkohola tirdzniecības aizliegumu 1. septembrī?

[s:31587] – par to ceturtdien nobalsoja Saeimas deputāti. Portāls «Apollo» nolēma noskaidrot, ko veikalnieki saka par šādu normu un kā tirdzniecības aizliegumu šajā dienā nodrošinās.

«Maxima Latvija» pārstāvis Ivars Andiņš portālam «Apollo» skaidroja, ka tehniski to izdarīt būs ļoti vienkārši – tāpat, kā to nodrošina laikā no pulksten 22 līdz 8 rītā. Proti, kasēs tiks nobloķēti šo preču kodi, kā arī, visticamāk, veikalos būs izlikti paziņojumi par to, ka alkoholu šajā dienā nav iespējams iegādāties.

«Par idejisko pusi – skatāmies daļēji ar izpratni,» atzina Andiņš. Tomēr, lai kliedētu sabiedrības šaubas, ka tas ir tikai tāds populistisks priekšvēlēšanu gājiens, Andiņš aicina varas iestādes nodrošināt, ka šajā dienā netiek tirgots arī nelegālais alkohols, lai nesanāk tā, ka uz šo dienu iedzīvojas krutkas un kontrabandas alkohola tirgotāji.

Jautāts, vai alkohola tirdzniecības aizliegums 1. septembrī veikalu tīklam radīs zaudējumus, viņš skaidroja, ka parasti 1. septembrī alkoholu nepērk daudz vairāk nekā citās dienās. Taču to, kādi šai dienai būs rezultāti, varēšot pateikt 2. septembrī.

Pagaidām arī esot grūti aprēķināt, kāda būs iedzīvotāju reakcija uz šo aizliegumu.

«Rimi Latvia» mārketinga un sabiedrisko attiecību vadītāja Zane Eniņa norādīja, ka alkohola tirdzniecības aizliegumu vērtē neitrāli.

«Vienlaikus jāatceras, ka aizliegums nekad nav efektīvākais veids kā cīnīties ar kādu problēmu, jo arī šajā situācijā teorētiski iespējams iegādāties alkoholu savlaicīgi vai tikt pie tā nelegālā ceļā,» komentēja Eniņa.

Viņa uzsver, ka daudz svarīgāk būtu izglītot sabiedrību, īpaši bērnus un jauniešus par alkohola lietošanas ietekmi, lai pirms 18. gadu sasniegšanas ne tikai 1. septembrī izskaustu vēlmi tikt pie grādīgajiem dzērieniem.