Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ūdrītis un Balode ar stopiem dodas uz Ķīnu

Otrdien, 23.februārī mūziķis Rolands Ūdris un aktrise Ilona Balode ar stopiem un citiem tradicionāliem vai mazāk pierastiem pārvietošanas līdzekļiem devušies ceļojumā Rīga – Pekina.

Aptuvenais maršruts vīsies caur Austrumeiropu un Balkāniem līdz Turcijai, lai vēlāk, šķērsojot Irānu un Pakistānu, sasniegtu Indiju, no kurienes caur Nepālu un Tibetu censtos sasniegt Ķīnu un tās galvaspilsētu.

«Tas nav parasts ceļojums,» saka Ūdris. «Tā ir ekspedīcija, kurā tiks pētīta dažādu tautu attieksme pret dzīvi un pasaulē esošo krīzi, kur tiksim pētīti mēs paši – gan citu, gan savām acīm. Galamērķis Ķīna nav nejauša – tā ir pasaulē ekonomiski visātrāk attīstošā valsts – redzēt pašu acīm, kas tur ir tāds savādāks.»

Nav rezervētu viesnīcu, vīzas tiks kārtotas pa ceļam, tikai dažas draugu adreses un ierobežots budžets padarīs šo ceļojumu par izturības skolu, kas liks izdomai un elastībai cirst ceļu cauri tuksnešiem, pāri kalniem, gar karstiem punktiem un snaiperu acīm tēmekļos.