Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Auto motor und sport» aptauja: gada auto - «Mercedes-Benz» E-klase un SLS

Vienā no Vācijā populārākajiem automobiļu žurnāliem «Auto motor und sport» organizētajā lasītāju aptaujā par 2010. gada labāko automobili premium segmentā atzīta «Mercedes-Benz» E-klase, bet par gada sporta automobili izvēlēts «Mercedes-Benz» SLS AMG, informē SIA «Domenikss» komunikāciju nodaļa.

Aptaujā lasītāju vērtējumam tika piedāvāti 326 automobiļu modeļi, kas iedalīti desmit kategorijās. Kopumā aptaujā, kas tika organizēta jau trīsdesmit ceturto gadu pēc kārtas, piedalījās 97 tūkstoši respondentu.

Apsteidzot savus konkurentus, «Mercedes-Benz» E-klase tika atzīta ne tikai par labāko 2010. gada automobili premium segmentā, bet arī par visveiksmīgāko biznesa sedanu. Lasītāji atzinīgi novērtēja «Mercedes-Benz» E-klases dizaina dinamiku, inovatīvās tehnoloģijas, komforta līmeni un augsto efektivitāti, kā arī tādas automobiļa palīgierīces kā ATTENTION ASSIST, vadītāja noguruma kontroli, adaptīvo tālo gaismu asistentu, DISCTRONIC PLUS adaptīvo kruīza kontroli un PRE-SAFE bremžu sistēmu, kas gadījumos, ja konstatēta iespējama sadursme, tiek automātiski aktivizēta. 

Bet par 2010. gada labāko sporta automobili žurnāla «Auto motor und sport» lasītāji atzina «Mercedes-Benz» SLS AMG. Lasītāji atzinīgi novērtēja tā unikālo dizainu, kā arī automobilī izmantotās progresīvās tehnoloģijas. «Mercedes-Benz» SLS AMG pārspēja savus konkurentus ar tā vieglajām konstrukcijām, īpašo braukšanas dinamiku un augsto drošības līmeni. Lasītātāji īpaši augstu vērtēja automobiļa unikālo aprīkojuma kompleksu, kas sastāv no alumīnija virsbūves, AMG 6,3 litru V8 dzinēja ar sausā kartera eļļošanas sistēmu, kas attīsta 420 kW (571 ZS) un septiņu ātrumu pārnesumkārbu ar sporta balstiekārtu un alumīnija dubultsviru tiltu. Šī kombinācija ļauj nodrošināt īpaši sportisku dinamiku tās augstākajā līmenī. «Mercedes-Benz» SLS AMG 100 km/h ātrumu sasniedz 3,8 sekundēs, turklāt kā maksimālo ātrumu tas spēj attīstīt līdz pat 317 km/h.

Arī Latvijā «Mercedes-Benz» E-klase guvusi labus panākumus. Laikraksta «Dienas bizness» organizētajā interneta balsojumā par «Biznesa auto 2009» atzīta tieši «Mercedes-Benz» E-klase. Tā apsteigusi tādus konkurentus kā «Audi» A5 Sportback, jaunāko BMW 5. sērijas Gran Turismo modeli, kā arī «Porsche» Panamera. Konkursa balsojumā piedalījās un savu vērtējumu izteica gandrīz 2700 dalībnieku.

Šī gada uzvarētājs – oficiālais «Mercedes-Benz» tirgotājs Latvijā SIA «Domenikss» – saņēma laikraksta «Dienas bizness» ceļojošo balvu, kura nākamgad attiecīgi tiks nodota «Biznesa auto 2010» titula ieguvējam.