Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Mūrniece: plūdi šogad nedrīkst pārsteigt

Iekšlietu ministre Linda Mūrniece (JL) trešdien, tiekoties ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) priekšnieku, ģenerāli Ainaru Penci, pārrunāja pavasara plūdu novēršanas rīcības plānu un uzdeva līdz 8.martam pārbaudīt apziņošanas ierīču tehnisko stāvokli. Mūrniece kā vienu no svarīgākajiem jautājumiem uzsver dienestu gatavību nodrošināt iedzīvotāju apziņošanu un evakuāciju riska teritorijās.

To portālam «Apollo» pavēstīja Iekšlietu ministrijas Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas vadītāja Sintija Virse.

Ministre uzdevusi sagatavot informāciju par papildus tehniski materiālo resursu piesaisti, ja tie nepieciešami glābšanas darbu veikšanai un ziņot par iespējām tos novirzīt riska zonās. Tāpat ministre gaida priekšlikumus par visu drošības pasākumos iesaistīto institūciju savstarpējo koordināciju.

Mūrniece uzskata, ka viens no svarīgākajiem atbildīgo dienestu uzdevumiem ir veikt iedzīvotāju apziņošanu trauksmes situācijā un darīt visu, lai cilvēkus nogādātu drošībā. «Informāciju par iespējamiem plūdiem uztveram ļoti nopietni, līdz ar to jau šobrīd ir sācies intensīvs sagatavošanās darbs. Dienestu atbildība ir darīt visu, lai plūdi nekļūtu par «negaidītu ciemiņu, kuram nemākam parādīt durvis.» Cilvēki būs drošībā, un arī pašus iedzīvotājus aicinu apzināties draudus un rīkoties saskaņā ar dienestu norādījumiem,» norāda ministre.

Tieši cilvēku evakuācija ir viens no svarīgākajiem jautājumiem, tāpēc ministre aicina izstrādāt priekšlikumus, kā apmācīt iedzīvotājus rīkoties pēc varbūtējās trauksmes izziņošanas. Tāpat, ņemot vērā citu gadu pieredzi, ir jābūt skaidram plānam, ko darīt, ja iedzīvotāji atsakās pamest savas dzīvesvietas: «Viena no lielākajām cilvēku bažām evakuācijas gadījumā ir par sava īpašuma drošību. Jau šobrīd ir skaidrs, ka tajās vietās, kur atrodas iedzīvotāju atstātas, applūdušas ēkas un teritorijas, Valsts policijas un zemessardzes pārstāvji nodrošinās regulāru patrulēšanu, lai nepieļautu īpašumu izlaupīšanu,» norāda Mūrniece.

Savukārt 10.martā notiks iekšlietu ministres, VUGD priekšnieka un Valsts policijas priekšnieka Valda Voina tikšanās ar Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētāju Leonīdu Salcēviču, lai pārrunātu pašvaldību un atbildīgo dienestu gatavību iespējamiem plūdiem, jo Jēkabpils novadu teritorija ir viena no riska zonām, kura bieži pavasara atkušņu laikā applūst.