Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Iebraucējiem Īrijā sliktāki darba apstākļi, nekā vietējiem

Jaunākie Īrijas Centrālā statistikas biroja dati liecina, ka iebraucējiem Īrijā ir nelabvēlīgāki darba apstākļi nekā šīs valsts pamatiedzīvotājiem, vēsta portāls «Baltic-ireland.ie».

Vissliktākā situācijā ir tie iebraucēji, kuri strādā viesnīcu un restorānu nozarē – teju divas reizes vairāk ārzemnieku nekā vietējo paredz, ka sešu mēnešu laikā varētu zaudēt pašreizējo darbu.

Darba apstākļus raksturo, ņemot vērā apmaksāta slimības atvaļinājuma, karjeras pārtraukuma, ar darbu saistīta apmaksāta mācību atvaļinājuma, elastīga darba režīma (piemēram, bērna kopšanas atvaļinājuma laikā) pieejamību. Izrādās, ka tikai 40% imigrantu apliecinājuši, ka viņiem ir pieejams kāds no šiem nosacījumiem, salīdzinot ar 76% īru

Kamēr apmaksāts slimības atvaļinājums ir pieejams 68% īru, tāds ir pieejams vien 34% ārvalstu strādnieku, karjeras pārtraukums – attiecīgi 31% un 13%, elastīgs darba režīms – 40% un 19%, bet ar darbu saistīts apmaksāts mācību atvaļinājums – 48% un 23%.

Turklāt vairāk nekā viens no sešiem imigrantiem apgalvojis, ka neko nezina par darba likumdošanu Īrijā, salīdzinot ar 7% vietējo strādājošo.