Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Īslaicīgais atkusnis plūdus neradīšot

Turpmākajās dienās Latvijā ir gaidāms atkusnis, taču tik īslaicīgs atkusnis plūdus neradīs un vides institūcijas ir gatavas jau laikus brīdināt par bīstamām ūdens līmeņu izmaiņām upēs, portālu «Apollo» informēja Vides ministrijā.

Piektdien pie vides ministra Raimonda Vējoņa (ZZS) tikušies atbildīgo institūciju vadītāji, kuri pārrunājuši plūdu jautājumu.

Pašlaik Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs intensīvi veic sniegā esošā ūdens daudzuma novērtējumu, analizē Latvijas teritorijā iegūstamos datus un visu pieejamo informāciju arī no Baltkrievijas un citām mūsu kaimiņvalstīm.

Bet pirmās prognozes par gaidāmajām ūdens līmeņu izmaiņām Latvijas upēs būs pieejamas jau nākamnedēļ.

Atbilstoši Civilās aizsardzības plānam, šīs hidroloģiskās prognozes ik dienas un nepieciešamības gadījumā pat vairākas reizes dienā, tiks nodotas Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam (VUGD), kam nepieciešamības gadījumā ir pienākums un iespējas operatīvi informēt iedzīvotājus.