Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Īrijā laulību šķir retāk nekā citur Eiropā

Īrijā līdz ar oficiālu laulību šķiršanas ieviešanu 1997. gadā ir samazinājies šķirto laulību skaits, liecina Īrijas Ekonomisko un sociālo pētījumu institūta veiktais pētījums, vēsta portāls «Baltic-ireland.ie».

Šajā pētījumā noskaidrots, ka ģimenes veidošanas aspektus būtiski ietekmē reliģiskie, etniskie un kultūras faktori, kaut arī ne vienmēr, jo visās iedzīvotāju grupās palielinājies pāru skaits, kas vienkārši dzīvo kopā. Tajā arī konstatēts, ka laulības šķiršanu līmenis Īrijā ir viens no zemākajiem Eiropā.

Institūta pētnieki arī novērojuši lielu atšķirību starp Īrijas iedzīvotājiem un iebraucējiem, piemēram, iebraucēji no Austrumeiropas biežāk apprecas jauni un arī šķiras biežāk nekā šīs valsts pamatiedzīvotāji.

Konstatēts, ka musulmaņi arī, iespējams, precas jaunāki, bet šķiras retāk un viņiem ir lielākas ģimenes nekā īriem, to pamatojot ar reliģisko un kultūras faktoru ietekmi uz ģimenes struktūru un stabilitāti.