Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

NATO plāno Baltijas valstīs sarīkot vērienīgas militāras mācības

NATO plāno šogad Baltijas valstīs sarīkot vērienīgas militāras mācības, kurās piedalītos gan Baltijas valstu bruņotie spēki, gan ASV jūras kājinieki, sestdien vēstīts Igaunijas laikrakstā «Postimees».

Atsaucoties uz avotu Igaunijas Aizsardzības ministrijā, laikrakstā pastāstīts, ka kopīgās mācībās šā gada vasarā paredzēts aptuveni 500 ASV jūras kājinieku nogādāt Igaunijas piekrastē un pēc tam - Igaunijas bruņoto spēku galvenajā mācību poligonā, kur abu valstu karavīrus apvienos vienā bataljonā. Mācības vadīs Igaunijas spēku komandieris.

Kopīgās ASV un visu trīs Baltijas valstu bruņoto spēku mācības šogad notiks Latvijā. Papildus Igaunijā, Lietuvā un Latvijā notiks galveno bāzu mācības, kuru mērķis ir sniegt atbalstu NATO. Latvijā paredzētajās mācībās simulēs NATO transporta kuģa izkraušanas operāciju.

«Šādas mācības notiks arī turpmāk, to mērogs un sarežģītība pieaugs,» laikrakstam «Postimees» pastāstīja Igaunijas Aizsardzības ministrijas Plānošanas un operāciju nodaļas direktors Lauri Abels.

Abels norādīja, ka šīs būs lielākās NATO vadītās militārās mācības Baltijas valstīs kopš šo valstu iestāšanās Ziemeļatlantijas aliansē 2004.gadā.

«Tūlīt pēc iestāšanās NATO bija grūti rīkot vērienīgas mācības. Un šoreiz Krievija reaģēja daudz mierīgāk,» teica Igaunijas Ārpolitikas institūta vadītājs Andress Kazekamps.

Pēc Krievijas un Gruzijas kara 2008.gada augustā, kā arī vērienīgajām Krievijas un Baltkrievijas militārajām mācībām «Ladoga 2009» un Krievijas mācībām «Zapad 2009» («Rietumi 2009») NATO ir nolēmusi pastiprināt savu darbību Baltijas valstīs.