Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pabriks: zaudētās sabiedrības uzticības dēļ valsts ir vāja no iekšienes

Patlaban visizteiktāk trūkst sabiedrības uzticības politikai, līdz ar to valstij kļūstot vājai no iekšienes, kas tai ir apdraudējums.

Šādās pārdomās ar partijas biedriem sestdien notikušajā kopsapulcē dalījās partijas «Sabiedrība citai politikai» (SCP) valdes loceklis un bijušais ārlietu ministrs Artis Pabriks. Saeimas dpeutāts patlaban gan atrodas Tadžikistānā, kur viņš līdz pat marta beigām novēros tur notiekošās parlamenta vēlēšanas, tādēļ partijas biedra vēlējumu kopsapulces dalībnieki vēroja video ierakstā.

«Valsts ir vāja no iekšienes. .. Ja mēs [tagad] būtu trīsdesmitajos gados, tad būtu okupēti, jo ļoti reti kurš būtu gatavs atdot savu dzīvību par valsti,» sacīja politiķis. Ataucoties uz Latvijas iedzīvotāju agresīvo uzvedību satiksmē, tieksmi pārkāpt noteiktās normas un ierobežojumus, kā arī sabiedrībā novēroto nevēlēšanos dalīties it visā, Pabriks norādīja, ka «šobrīd uz ielas redzam vien baru ar egoistiem».

«Mums trūkst solidaritātes un šāda valsts nevar ilgtermiņa pastāvēt,» piebilda parlamentārietis.

Politiķis uzsvēra, ka jātiecas uz vides nodrošināšanu, kur iedzīvotāji jūtas labi un ir gatavi strādāt. Pabriks atzina, ka, viņaprāt, vēl daudz paveicama ir izglītības un veselības aprūpes jomā.

«Arī veselības sistēma mums varētu būt daudz labāka. .. Kam ir vajadzīgs dumjš un slims cilvēks?» retoriski pie klātesošajiem vērsās tautas kalps.

Pabriks, runājot par sadarbību jaunveidojamā apvienībā «Vienotība», komentēja arī iepriekš publiskajā telpā izskanējušo kritiku par šo trīs partiju - SCP, «Jaunā laika» un «Pilsoniskās savienības» - savstarpējām atšķirībām un pat pretrunām.

«Tas [apvienošanās] nenozīme, ka esam identiski,» piekrita Pabriks, taču uzsverot, ka vērtības ir kopīgas - SCP ir sociālliberāla partija, kas iestājas par maznodrošinātiem, par spēcīgu vidušķiru un līdzvērtīgu pieeju veselības aprūpei un izglītībai neatkarīgi no ienākumu apmēra.

Pabriks gan atkārtoti pauda apņēmību par progresīvā iedzīvotāju ienākuma nodokļa ieviešanu, jo «tas ir visās attīstītajās Rietumu ekonomikās».