Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rinkēvičs: ir labs potenciāls, lai prezidents šogad apmeklētu Maskavu

Ir labs potenciāls, lai jau šogad notiktu Valsts prezidenta Valda Zatlera divpusējā vizīte Maskavā, intervijā aģentūrai LETA sacīja Valsts prezidenta kancelejas vadītājs Edgars Rinkēvičs.

«Es domāju potenciāls ir pietiekami labs. Konkrētus datumus varbūt atstāsim diplomātiskiem kanāliem,» teica Rinkēvičs, uzsverot, ka vēl nepieciešams ieguldīt lielu darbu, lai iespējamo vizīti saturiski piepildītu.

Kā ziņots, lai arī valsts pirmās personas divpusējā vizīte Maskavā joprojām saglabājas pušu dienas kārtībā, jau tagad zināms, ka Zatlers uz Maskavu šogad dosies 9.maijā, lai piedalītos Uzvaras dienas svinībās.

Valsts prezidenta kancelejas vadītājs norādīja, ka šīs vizītes programma ātrāk par aprīļa beigām netiks publiskota un darbs pie tās vēl aizvien norit.

Vienlaikus viņš uzsvēra: Zatlers dosies uz Maskavu, lai piedalītos konkrētā pasākumā, proti, 65 gadu atceres pasākumā kopš nacisma sagrāves un cita veida vizītes piepildījumu arī nevajadzētu sagaidīt.

«To tā arī vajadzētu uztvert. Es domāju sagaidīt, ka būs daudz un dažādas divpusējās tikšanās ar dažādām Krievijas amatpersonām, nebūtu prātīgi. To vismaz arī šeit, Rīgas pilī, mēs īpaši negaidām,» uzsvēra Rinkēvičs, minot, ka vizītes centrā ir cieņas izrādīšana attiecīgās valsts svētkiem.

Valsts prezidenta kancelejas vadītājs norādīja, ka ir pietiekami daudz citu mehānismu un instrumentu, kas var dot praktisku sadarbību pušu starpā, piemēram, starpvaldību komisija, minētā divpusējā vizīte un arī gaidāmā Krievijas ārlietu ministra Sergeja Lavrova vizīte Latvijā.

Jau ziņots, ka Zatlers darba vizītes laikā Somijā pieņēma Krievijas premjerministra Vladimira Putina uzaicinājumu piedalīties 9.maija svinībās Maskavā.