Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kluba Rīgas ASK kreditori uz sapulci sanāks marta vidū

Pērn par maksātnespējīgu atzītā basketbola kluba Rīgas ASK kreditori 17.martā paredzējuši sanākt uz kārtējo kreditoru sapulci, liecina Maksātnespējas reģistrā veiktais ieraksts.

Kreditoru sapulce plānota Rīgā, Ģertrūdes ielā 16 plkst. 9.

LETA jau ziņoja, ka pērn kreditori nolēma sākt kluba Rīgas ASK bankrota

procedūru.

Kā oktobra beigās vēstīja Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums «Panorāma», kreditoru sapulcē kļuva skaidrs, ka izlīgums ar kreditoriem un kluba sanācija nav iespējama, tāpēc tiks sākts bankrota process. Basketbolistiem un citiem kreditoriem, kuriem palicis parādā klubs, cerības saņemt naudu ir niecīgas.

«Protams, cerība mirst pēdējā, un ceram, ka kaut ko atgūsim,» atzina bijušais Rīgas ASK spēlētājs Uvis Helmanis. «Vienmēr jau pastāv niecīgs procents, ka kaut ko tomēr var atgūt.»

Basketbola klubs par maksātnespējīgu 2009.gada 9.jūnijā ar tiesas spriedumu tika atzīts no 24.aprīļa.

Par administratori tika apstiprināta Zinta Zālīte-Rukmane.

Rīgas ASK maksātnespējas lietu Rīgas pilsētas Centra rajona tiesa izskatīja 8.jūnijā un visi procesa dalībnieki atzina, ka klubs ir maksātnespējīgs. Rīgas ASK maksātnespējas lieta 2009.gada 28.aprīlī tika ierosināta gan pēc kluba bijušā spēlētāja Gata Jahoviča, gan tūrisma firmas SIA «Airtour.lv» pieteikumiem.

Vienīgais strīds tiesā izraisījās par to, no kura datuma atzīt maksātnespēju. «Airtour.lv» vēlējās, lai tā tiktu atzīta no 2008.gada 20.novembra, Jahovičs - no 2009.gada 1.janvāra, bet Rīgas ASK - no 2009.gada 25.maija, kad notika pirmā tiesas sēde.

Rīgas ASK parādsaistības tika lēstas aptuveni 1,4 miljonu latu apjomā.

2009.gada septembra vidū par darbības beigšanu paziņoja iniciatīvas grupa Rīgas ASK atjaunošanai, tādējādi lemjot, ka maksātnespējīgais basketbola klubs Rīgas ASK netiks atjaunots.

Šāds lēmums tika pieņemts pēc tam, kad Rīgas ASK komanda netika iekļauta Baltijas Basketbola līgas (BBL) elites divīzijas dalībnieku vidū.

Rīgas ASK iniciatīvas grupa nolēma, ka komandas dalība tikai Latvijas Basketbola līgas turnīrā un BBL «Challenge Cup» turnīrā nav ne ekonomiski, ne loģiski pamatojama.