Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ielās palielinās pamesto suņu skaits

Ekonomiskās situācijas ietekmē ielās parādās arvien vairāk pamestu suņu, daži ir tādi, kuri ar savu agresiju apdraud arī garāmgājējus, vēsta «Neatkarīgā».

«Tas ir vienkārši ārprāts, kas pašlaik notiek – patversme ir pārpildīta. Daudzi atstāj savus dzīvniekus, jo dodas strādāt uz ārzemēm vai arī vienkārši nav ar ko viņus barot,» situāciju komentē patversmes «Dzīvnieku draugs» administratore Jevgenija Sundejeva.

Viņa stāsta, ka patversmei bieži nākas atteikt cilvēkiem, kas vairs nevar vai negrib rūpēties par saviem mājdzīvniekiem, jo trūkst vietu. Ja tomēr nav citas iespējas, kā mīluli atdot patversmei, par to jāpaziņo vismaz mēnesi iepriekš.

Savukārt Pārtikas un veterinārajam dienestam (PVD) ir ziņas, ka pēdējā laikā suņi biežāk uzbrūk cilvēkiem. Par to liecina iesniegumu skaits no sakostajiem – 2008. gadā saņemti 11 šādi iesniegumi, pērn cietuši 17 cilvēki, bet šā gada pirmajos divos mēnešos saņemtas jau četras sūdzības, laikrakstu informē PVD Juridiskās daļas juriskonsulte Vineta Spoģe. Daļā gadījumu dzīvnieki atzīti par bīstamiem un tiem jānēsā īpaša kakla siksna, kā arī jāveic apmācība.

Latvijas Veterinārārstu biedrības valdes priekšsēdētāja Māra Viduža to skaidro ar cilvēku vēlmi pasargāt savus mājokļus, turot tādu šķirņu suņus, kam ir «nosliece uz agresiju». Viņa atklāj tendenci: mazo dzīvnieku veterinārārsti ievērojuši, ka pieaudzis gadījumu skaits, kad cilvēkiem uzbrūk klaiņojoši suņi. Šādu situāciju radījis tas, ka daudzi bezatbildīgi dzīvnieku īpašnieki savus kādreizējos mīluļus pametuši. Parasti suņu saimniekus atrast un saukt pie atbildības nav iespējams.