Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Zināmi partiju vēlēšanu kampaņu veidotāji

Ir zināmi lielāko partiju Saeimas vēlēšanu kampaņu potenciālie veidotāji, svētdienas vakarā vēstīja LNT raidījums «Top 10».

Tautas partija savas kampaņas veidošanai piesaistījusi reklāmas aģentūras «TBWALatvija» radošo direktoru Mārtiņu Ķibildu. Savukārt Latvijas Pirmās partijas/Latvijas ceļa kampaņa atkal uzticēta reklāmas aģentūras «!MOOZ» radošajam direktoram Ērikam Stendzeniekam. Tiesa gan, cerot iekļūt Saeimā, Tautas partija un Latvijas Pirmā partija/«Latvijas ceļš» plāno apvienot savus spēkus, vēsta LNT «Top 10». Kā viena no šī tandēma nosaukuma iespējamajām versijām minēta «Pirmā Tautas partija». 

«Saskaņas centra» kampaņu veidošot pašreizējais Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs, kurš ir arī savas partijas līdzšinējo kampaņu veidotājs.

Savukārt «Jaunā  laika», «Pilsoniskās savienības» un «Sabiedrības citai politikai» jaunveidojamās apvienības «Vienotība» kampaņas vadītāju šomēnes izraudzīts reklāmas aģentūras «King&Banzai» vadītājs Andis Zusts. Jaunas radošas «smadzenes» politiskajam spēkam bijušas nepieciešamas, jo «Jaunā laika» partneri nav apmierināti ar partijas «pīrādziņu» reklāmu pērn. Konsultēt «Vienotību» gatavs gan arī līdzšinējais «Jaunā laika» kampaņu līdzautors, aģentūras «McCann Erickson Riga» direktors Ainārs Ščipčinskis.

Kampaņu veidotāji uzskata, ka partijas naudu netaupīs un lielās partijas iztērēs visu likumā atļauto pusmiljonu latu. Politiskajām reklāmām medijos ir aizliegts piemērot atlaides, tādēļ reklāmu budžets pietiks labi, ja mēnesim, lēš eksperti. Tātad ar vismasīvāko kampaņu varam rēķināties septembrī. Arī šoreiz partijas meklēšot radošus risinājumus, kā lēti, bet pamanāmi uzrunāt vēlētājus. Neiztiks arī bez nomelnošanas un skandāliem.

Pēc kampaņu veidotāju domām, vēlētāji vēl tic noteiktām partiju sejām, tādēļ kampaņas būs orientētas uz personībām, nevis programmām. Viņi prognozē, ka arī šoruden no reklāmām uzvēlētājiem raudzīsies tieši partiju līderi.