Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Fiktīvas laulības naudas dēļ? Viss nav tik vienkārši

Arvien biežāk dzirdami gadījumi, kad Baltijas valstu sievietes precas ar mazattīstīto jeb trešās pasaules valstu pilsoņiem. Izrādās situācija Igaunijā nav tik dramatiska kā Latvijā. Visbiežāk ar mazattīstīto valstu pilsoņiem precas divu kategoriju sievietes, vēstī [s:31655].

Igaunijā izpētīts, ka pirmā kategorija ir sievietes vecumā no 30 līdz 40 gadiem, kas jau bijušas precējušās dzimtenē. Piemēram, kāda 35 gadus veca dāma pēkšņi gribējusi reģistrēt laulību ar kādu 19 gadus vecu Nigērijas pilsoni, kurš dzīvo bēgļu nometnē.

Otra kategorija — pavisam jaunas sievietes, kas dzimušas astoņdesmito gadu beigās un deviņdesmito gadu sākumā — tās, kuras pavisam nesen sasniegušas pilngadību. Visticamāk, ka šīs jaunkundzes, noslēdzot laulību ar trešās pasaules valstu pilsoņiem, vēlas nopelnīt ievērojamas naudas summas. Tomēr visbiežāk līgavaiņu vārdi atrodami ātro kredītu parādnieku vidū, ka arī mobilo tālruņu operatoru melnajos sarakstos.

Viss nav tik vienkārši...

Tiek noslēgts darījums, piemēram, par summu no 1000 līdz 2000 eiro, par kuru neviens nezina. Tomēr šajā nelegālajā biznesā solītā nauda, visticamāk, netiks samaksāta un, iespējams, ka radīsies vēl virkne problēmu, kuras iepriekš nav bijis iespējas paredzēs.

Piemēram, nevajadzētu cerēt, ka līgavas dzimtenē neviens neuzzinās par noslēgto laulību. Igaunijā bijis gadījums, kad kāda Igaunijas pilsone, kas salaulājusies ar Turcijas pilsoni, pārgājusi vīra uzvārdā saskaņā ar Turcijas likumiem, bet pēc kāda laika atsūtīts paziņojums, ka viņas turku uzvārds iekļauts Iedzīvotāju reģistrā Igaunijā.

Tāpat problēmas var rasties arī šķirot laulību: ja otra puse ir ieinteresēta iegūt kādu dzīvojamo platību, tad laulības atzīšana par spēkā neesošu varētu neapmierināt.

Protams, ir iespējams to pieprasīt, taču tad nāktos vērsties tās valsts tiesā, kur laulība noslēgta, bet starptautiska tiesvedība nozīmē papildus tēriņus.

Tāpat iespējams gadījums, kad viens no laulātajiem mirst. Tad viltus laulenis kļūst par likumīgu mantinieku un viņam ir pilnas tiesības pieprasīt savu mantojuma daļu.

Tomēr «Postimees» raksta, ka Igaunijā situācija ir labāka nekā Latvijā. Fiktīvo laulību skaits Latvijā mērāms simtos, taču Igaunijā šādu laulību skaits ir mazāks par 50. Tomēr pilnīgas statistikas nav, jo Igaunijā katrs iedzīvotājs pats ir atbildīgs par to, lai informācija Iedzīvotāju reģistrā būtu patiesa.

Ja Latvijā piemērotu kandidāšu fiktīvajām laulībām meklēšana notiek ar sludinājumu starpniecību, Igaunijā šādi «darba piedāvājumi», cik zināms, nav bijuši.