Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ziemā brauc ar ātrumu 180 km/h. Pavasarī sāksies «skriešanās»

Laikā, kad Latviju bija sasniedzis pēdējos gados stiprākais sals un ceļus klāja bieza sniega sega, autovadītājus tas nav atturējis braukt pat ar 180 km/h lielu ātrumu. Policija ar bažām sagaida laiku, kad sniegs uz autoceļiem būs pilnībā nokusis. Sāksies pavasara «skriešanās».

Sarunā ar portālu «Apollo» Valsts policijas Prevencijas pārvaldes priekšnieks Edmunds Zivtiņš atklāja satraucošu informāciju – Latvijā autovadītāji arī bargajos ziemas mēnešos izvēlas visnotaļ lielu braukšanas ātrumu. Neesot nekāds pārsteigums, ja Rīgā vietā, kur atļautais braukšanas ātrums ir 50 km/h, brauc ar 110 km/h lielu ātrumu. «Tādi gadījumi nav retums,» saka Zivtiņš.

Satiksmes uzraudzības birojs saņem informāciju no «Latvijas Valsts ceļiem» par autovadītāju attīstītu ātrumu atsevišķos ceļu posmos. «Sliktajā laikā [ kad ceļus sedz sniegs un ledus] uz viena ceļa vien dienā vidēji fiksētas 50 automašīnas, kas braukušas ar 150 līdz 180 km/h lielu ātrumu,» atklāja Zivtiņš.

Policijas pārstāvis nenoliedz, ka policija pavasari sagaida ar lielām bažām. «Tā tendence ir tāda, ka tiklīdz pakūst sniegs [uz autoceļiem], tā palielinās vidējais ātrums. Tā notiek vienmēr, kad mainās laika apstākļi. Uzspīd saule un ātrumi uz ceļiem kļūst stipri lielāki.»

Līdz ar laika apstākļu uzlabošanos, palielinās arī negadījumu un tajos bojāgājušo skaits. «Negadījumos bojāgājušo skaits palielinājies par 22%. Skaitļos nav daudz, bet procentuāli pieaugums ir ievērojams,» viņš norādīja.

Policisti noteikti pievērsīs īpašu uzmanību atļautā ātruma pārsniedzēju sodīšanai, tomēr Zivtiņš norāda, ka «visur policisti nevar būt.»