Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Lielbritānijas pašvaldībās darbu varētu zaudēt 25 000 cilvēku

Aizvien sarūkot finansējumam no centrālās valdības, tuvāko trīs līdz piecu gadu laikā Anglijas pašvaldībās strādājošo skaits varētu tikt samazināts par 25 000, liecina pirmdien raidsabiedrības BBC publiskotā aptauja.

Tajā piedalījušās 49 pašvaldības, kurās kopumā nodarbināti 256 000 cilvēku. Tā kā ieņēmumi krītas, tuvākajā laikā tiek prognozēts strādājošo skaita samazinājums.

Kā liecina Lielbritānijas Pašvaldību asociācijas (LGA) dati, 75% finansējuma pašvaldībām piešķir centrālā valdība, savukārt 25% nodrošina nodokļu ieņēmumi.

Asociācijas vadītāja Margarita Ītone atzīst, ka šobrīd pašvaldībām nav viegls laiks, jo jārēķinās ar mazākiem ienākumiem. «Zemas procentu likmes nozīmē, ka pašvaldības var mazāk paļauties uz saviem ietaupījumiem, [situāciju] smagi ietekmējis arī straujais ēku un zemes cenu kritumus, turklāt samazinājušies ienākumi no izklaides centriem un citiem pakalpojumiem,» teikts Ītones paziņojumā.

Visvairāk apdraudētās jomas ir ceļu uzturēšana, kā arī kultūras un izklaides pasākumi, liecina aptaujas rezultāti, turpretī bērnu sociālo nodrošinājumu, bezpajumtnieku aprūpi un plānošanu budžeta samazinājums, visticamāk, skars vismazāk.

Astoņas pašvaldības pieļauj, ka turpmāko piecu gadu laikā nāksies atlaist vairāk nekā 1000 strādājošo.

Savukārt Lielbritānijas lielākā pašvaldība - Birmingema - pagājušajā nedēļā paziņoja, ka nākamajā finanšu gadā nāksies likvidēt līdz pat 2000 darbavietu, lai varētu ietaupīt 69 miljonus mārciņu (54,57 miljonus latu).

Pašvaldību lietu ministrs Džons Denems uzsver, ka pašvaldībām būtu jānodrošina «efektīvi ietaupījumi». Turklāt pārmetumi valdībai par budžeta samazināšanu šogad būtu nevietā, jo izdevumi pieauguši vidēji par 4%, piebilst amatpersona.

«Vidējā termiņā finansējums būs ierobežotāks, taču mana nostāja ir skaidra - pašvaldībām jāaizsargā pamatpakalpojumi, lietas, kas sabiedrībai ir nozīmīgas, ietaupot uz mazāk būtiskiem izdevumiem,» viņš norādīja BBC televīzijai.

Paredzams, ka plāni samazināt strādājošo skaitu izraisīs arodbiedrību protestus. Pagājušajā nedēļā Sabiedrisko un komerciālo pakalpojumu arodbiedrība (PCS) paziņoja, ka aptuveni 270 000 ierēdņu šomēnes rīkos streiku, protestējot pret izmaiņām atlaišanas pabalstu sistēmā.