Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latvijā cilvēki nesmādē vecu pārtiku

No Lietuvas iedzīvotājiem tikai 19% lieto produktus ar izbeigušos derīguma termiņu, savukārt Latvijā vecu pārtiku, ja tā labi izskatās un smaržo, ēd 37%, raksta laikraksts «Diena», atsaucoties uz «The Nielsen Company» veikto pētījumu pētījums par pasaules iedzīvotāju attieksmi pret pārtikas drošību.

Kā atklāj pētījums, tikai 20% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka uz vietas ražotā pārtika ir drošāka nekā importētā, savukārt Igaunijā par vietējo produktu lielāku drošumu ir pārliecināti 35%, bet Lietuvā - 23%. Vidēji Eiropā šis rādītājs ir 16%.

Neskatoties uz finanšu grūtībām, Latvijas iedzīvotāji par drošāku pārtiku ir gatavi maksāt augstāku cenu - tā apgalvo 60%. Vidēji Eiropā šādu patērētāju ir 57%.

Pētījumā secināts, ka Baltijas valstu iedzīvotājiem ir visai negatīva attieksme pret ģenētiski modificētiem produktiem. Tikai 6% latviešu piekrīt, ka šāda pārtika ir pilnīgi droša, savukārt Eiropā šādam apgalvojumam piekrīt 14%, bet pasaulē - 18% iedzīvotāju.

Toties Latvijā ir daudz vairāk bioloģiskās pārtikas piekritēju - 71% uzskata, ka šādi produkti ir drošāki. Tas ir gandrīz divreiz vairāk nekā vidēji Eiropā.

76% Latvijas patērētāju priekšroku dod vietējiem ražojumiem. Igaunijā lojalitāte vietējiem produktiem ir vēl lielāka - 82%, savukārt Lietuvā tie ir 67%. Kā galvenais iemesls tam tiek minēta vēlme atbalstīt vietējos ražotājus.