Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Gulbis: mērķis ir kāpt pēc iespējas augstāk ATP rangā

Latviešu tenisists Ernests Gulbis norāda, ka pirms sezonas viņam nav bijis konkrēta mērķa, taču tagad viņš grib sasniegt ATP ranga 20-nieku, intervijā [s:31689] atzīst pats tenisists.

«Allaž esmu sapņojis par to, ka kādudien uzvarēšu ATP turnīrā,» atzīst Gulbis. «Pirms turnīra biju labi patrenējies. Arī iepriekšējais turnīrs Memfisā man bija veiksmīgs, un tas deva papildus pārliecību. Katrs mačs deva man arvien vairāk pārliecības un finālā pret Ivo [Karloviču] es labi servēju un labi atsitu. Viss izdevās.»

Gulbis noliedz, ka pagājušais gads bijis neveiksmīgs tādēļ, ka viņš nav izturējis spiedienu, jo daudz gaidīja, ka viņš ātri vien ielauzīsies pasaules ranga desmitniekā vai vismaz divdesmitniekā.

«Bija daudz lietu, kas mani ietekmēja - trenera maiņa, problēmas ar ceļgalu, treniņu grafiks, mana dzīves uztvere, manas prioritātes. Taču tagad es saprotu, ka teniss manā dzīvē ir viena no divām svarīgākajām lietām. Varbūt ne pati prioritāte, tomēr tas ir mans darbs,» uzsver Gulbis, kurš jaunajā ATP rangā pakāpies jau uz 45. vietu.

Gulbis uzsakata, ka veiksmīgais sezonas sākums ir jauno treneru nopelns. «Man ir jauns treneris un fiziskās sagatavotības treneris. Domāju, tas ir svarīgākais. Pareiza sagatavošanās, pareiza treniņu programma un es esmu gatavāks spēlēm.»

Latviešu tenisists neslēpj, ka pirms sezonas bija nobijies, jo vienubrīd viņš pat bija izkritis no ranga pirmā simtnieka. «No otras puses, man nav jāaizstāv pērn izcīnītie punkti, jo pagājušajā sezonā nevienā turnīrā tālu netiku. Tādejādi viss, ko šogad izcīnu, ļauj man pakāpties rangā. Pirms sezonas man nebija mērķa, taču tagad es vēlos turpināt uzvarēt mačus un kāpt uz augšu ATP rangā, iekļūst 30-niekā, 20-niekā, un tad visas durvis manā priekšā būs vaļā.»

Tāpat Gulbis slavē savu jauno treneri Hernanu Gumī, kurš esot palīdzējis viņam uzlabot ikvienu spēles elementu. «Pirms tam viņš bija trenējis krievu tenisistu Maratu Safinu. Man ar viņu ir draudzīgas attiecības, tādēļ vispirms apjautājos viņam, ko viņš domā par treneri. Safins teica tikai pozitīvas lietas, nolēmu sākt ar viņu sadarboties un sapratu, ka Gumī ir ļoti labs treneris.»