Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Izsalkušie čīlieši laupa un dedzina veikalus

Čīles otrajā lielākajā pilsētā, zemestrīcē cietušajiem cilvēkiem izmisīgi meklējot pārtiku, tiek izlaupītas tirgotavas un aizdedzināti divi veikali.

«Tas ir pilns. Viņiem ir ūdens, pārtika, autiņbiksītes, taču policija nelaiž mūs iekšā,» žēlojās kāds saniknots vīrietis pie viena no Konsepsjonas lielveikaliem.

Cenšoties apturēt laupīšanas un vardarbību, varasiestādes naktī noteikušas komandantstundu. Veikalus apsargā policija un armija, kas cenšas apturēt marodierus, tā vēl vairāk saniknojot pūli.

Pie lielveikala «Bigger» policija saniknotā pūļa izklīdināšanai izmantoja asaru gāzi. Nespēdami iekļūt veikalā, cilvēki ēku aizdedzināja.

Lielveikala jumtam iebrūkot, ievainots kāds brīvprātīgais ugunsdzēsējs. Ugunsdzēsēji izglābuši arī kādu cilvēku liesmojošajā veikalā.

Pirmdien Konsepsjonā aizdedzināts vēl viens veikals. Citviet pilsētā marodieri rāpās uz autobusu jumtiem, lai iekļūtu pamestajos dzīvokļos.

Konsepsjonas ugunsdzēsēju priekšnieks Haime Hara atzina, ka izlaupīti pat ugunsdzēsēju depo.

«Mēs saprotam, ka cilvēkiem jāēd, taču izlaupīt hospitāļus un slimnīcas... Kā mēs varam kalpot mūsu tautai?» savu sašutumu pauda Hara.

Kā ziņots, par izsludinātās komandantstundas pārkāpšanu Čīlē aizturēti vismaz 160 cilvēki, bet viens neskaidros apstākļos gājis bojā.

Prezidente Mišela Bašlē kārtības uzturēšanā iesaistījusi 7000 karavīru, no kuriem vairāki simti nosūtīti uz Konsepsjonu, kas atrodas 500 kilometrus uz dienvidiem no Santjago un kuras iedzīvotāju skaits sasniedz 600 000.

Sestdien Čīli skāra 8,8 balles stipra zemestrīce. Tās upuru skaits jau pārsniedzis 700 cilvēku.