Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pauls: atbalsts «Jaunajam vilnim» amatpersonu līmenī ir vēlams

Latvijai vajag pagriezties arī uz austrumu tirgu, un valsts amatpersonu atbalsts mūsu māksliniekiem konkursā «Jaunais vilnis» būtu vēlams, jo tā ir nozīmīga iespēja latviešu radošajām personībām.

Šādās pārdomās ar aģentūru BNS dalījās komponists un pašreizējais Saeimas deputāts Raimonds Pauls (Tautas partija), kurš personīgi jau paudis apņēmību līdz ar rudenī gaidāmajām vēlēšanām pamest politiku, kā arī pamazām sašaurina savu dalību arī «Jaunajā vilnī».

«Atšķirībā no citiem es nepiedalīšos - jau pagājušajā gadā nepiedalījos koncertos, biju tikai žūrijā. Nav izslēgts, ka šogad arī žūrijā nebūšu,» teica maestro.

Taču lūgts komentēt partijas biedra un kultūras ministra Inta Dāldera izvēli piedalīties atlases vērtēšanā, Pauls uzsvēra, ka uzskata konkursu par ļoti nozīmīgu iespēju katram māksliniekam un arī Latvijai pievērsties lielam mūzikas tirgum.

«Ja godīgi, pašlaik Latvijai jau vajag to iespēju - mēs jau visu laiku pret tiem rietumiem, bet pret austrumiem īpaši neskatāmies, ne pārāk lojāli esam... Savukārt kas attiecas uz māksliniekiem - kā dalība un iespēja tā ir vairāk nekā nepieciešama,» sacīja komponists.

«Lielākoties jau pateicoties televīzijai, tā ir miljonu auditorija,» atgādināja Pauls. Viņš gan atkal piebilda - «ja negrib, protams, var to [piedalīties un izrādīt atbalstu] nedarīt».

Tomēr komponists vērsa uzmanību uz to, ka «šajā konkursā mūsu mākslinieki līdz šim ir uzrādījuši visai labus rezultātus atšķirībā no Eirovīzijas».

Jau vēstīts, ka kultūras ministrs Ints Dālderis (Tautas partija) šogad piekritis piedalīties starptautiskā populārās mūzikas jauno izpildītāju konkursa «Jaunais vilnis» atlases kārtas vērtēšanā, kas norisināsies 29.martā Jūrmalā. Šajā atlasē tiks izvēlēts dziedātājs, kam konkursā būs jāpārstāv Latvija. Konkursa «Jaunais vilnis» norise Jūrmalā līdz šim sabiedrībā raisījusi pretrunīgu reakciju.

Ziņots arī, ka Dālderis šo izvēli pamatojis ar konkursa popularitāti.

«Pirmkārt, šā pasākuma ilgtspējība un popularitāte Latvijā, ko veicinājuši mūsu valsts iedzīvotāji, jo katru gadu būtiski pieaug šā pasākuma televīzijas skatītāju loks, tādējādi apliecinot iedzīvotāju interesi. Otrkārt, Raimonda Paula vadībā žūriju veidos mūzikas jomas profesionāļi - personības, kurām ir ilggadēja un plaša darbības pieredze mūzikas jomā,» norādījis ministrs.

«Esmu profesionāls mūziķis, un mans uzdevums būs vērtēt mūsu pretendentu muzikālās spējas un kvalitāti. Būšu gandarīts ar savu mūziķa un pedagoga pieredzi palīdzēt atbalstīt to izpildītāju, kas pārstāvēs mūsu valsti vasarā,» vēl piebildis Dālderis.

Turklāt ministrs arī atbalstot radošus pasākumus, kas nes Latvijas vārdu pasaulē. «Pasākums var daudziem patikt vai nepatikt, bet nenoliedzams ir fakts, ka šis pasākums veicina Latvijas un Jūrmalas atpazīstamību, piesaistot pilsētai lielus finanšu līdzekļus un tūristu pieplūdumu,» viņš uzsvēris.

Dālderis ir profesionāls mūziķis, Lielās mūzikas balvas laureāts, bijis pasniedzējs Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, mūziķis Latvijas Nacionālajā simfoniskajā orķestrī (LNSO), Latvijas Nacionālās operas orķestrī, Liepājas simfoniskajā orķestrī, kā arī bijis LNSO direktors.