Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Augstākās tiesas priekšsēdētājs ignorē satiksmes noteikumus

Augstākās tiesas (AT) priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs šodien savu gaiši zilas krāsas «Audi» markas dienesta automašīnu novietoja ceļa zīmes «apstāties aizliegts» darbības zonā un devās savās gaitās, novēroja aģentūra LETA.

Bičkovičs savu automašīnu ap plkst. 9.30 no rīta atstāja tūlīt aiz Marijas ielas krustojuma ar Alfrēda Kalniņa ielu - A.Kalniņa ielā 7 - iepretim Maskavas nama ieejai.

Auto tika novietots tam neparedzētā vietā - uz gājēju ietves, turklāt zem ceļa zīmes, kas liedz automašīnas apstāšanos.

AT priekšsēdētājs savu automašīnu atstāja vien uz dažām minūtēm un devās uz aptieku, no kuras iznāca ar nelielu iepirkuma maisiņu rokā, mēroja ceļu pa Marijas ielu atpakaļ līdz automašīnai un, vienlaikus runājot pa telefonu, atslēdza automašīnu, iesēdās tajā un aizbrauca Krišjāņa Barona ielas virzienā.

Bičkovičs aģentūrai LETA sacīja: viņš apzinājies, ka apstājies neatļauti, taču norādīja, ka viņam bijusi «ļoti steidzama un neatliekama vajadzība tikt tuvākajā aptiekā».

AT priekšsēdētājs to nosauca par «piespiedu apstāšanos», uzsverot, ka «nav skrējis pēc končām vai cigaretēm», bet gan uz aptieku.

Bičkovičs skaidroja, ka gribējis apstāties atļautā vietā, taču šajā situācijā citu variantu vienkārši neesot bijis.

Ceļu satiksmes noteikumos teikts, ka ceļa zīme «Apstāties aizliegts» liedz transportlīdzekļiem apstāties un stāvēt noteiktā vietā.