Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Veselības ministre Ķīnas kolēģim stāsta par reformām Latvijā

Otrdien veselības ministre Baiba Rozentāle (TP) tikās ar Ķīnas veselības ministru Čenu Žu (Chen Zhu) un apmeklēja Pekinas Apvienoto medicīnas koledžu un slimnīcu, informē Veselības ministrijā.

Tikšanās laikā ar Ķīnas veselības ministru pārrunāta valstu turpmākā sadarbība medicīnas studentu apmācībā, ārstu pieredzes apmaiņā un farmācijas jomā. Atbilstoši 2007.gadā parakstītajam sadarbības līgumam puses vienojās, ka Ķīna sagatavos sadarbības pasākumu plānu nākamajiem pieciem gadiem.

Rozentāle iepazīstināja kolēģi ar Latvijas veselības aprūpes sistēmu un pagājušajā gadā veiktajām strukturālajām reformām, kuru rezultātā izveidota kompakta nozares administrācija un precīzi definēts katras ārstniecības iestādes sniegtais medicīnisko pakalpojumu klāsts. Tāpat Ķīnas veselības ministrs izrādīja interesi par sadarbību ar Zāļu valsts aģentūru, kura ietilpst Eiropas Savienības zāļu aģentūru vienotajā tīklā un veic klīniskos pētījumus un medikamentu reģistrāciju.

«Ķīnas Tautas Republikas veselības ministrs kā akadēmiķis augstu novērtē savstarpējā līgumā paredzēto sadarbību izglītības un medicīnas zinātnes jomās. Latvija ar mūsu ārstu zināšanām un pielietotajām ārstniecības metodēm, piemēram, kardioloģijā ir viena no vadošajām pasaulē, tādēļ tā varētu būt viena no jomām, kas varētu īpaši interesēt Ķīnas jaunos mediķus,» – tā ministre.

Jau ziņots, ka šonedēļ veselības ministre atrodas darba vizītē Ķīnā, kur paredzētas tikšanās ar veselības ministru, vairāku ārstniecības iestāžu un medicīnas koledžu apmeklējums, kā arī tikšanās ar Šanhajas pašvaldības augstām amatpersonām.