Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latvijā uzņēmumi «dzīvo» vidēji 7,5 gadus

Latvijā reģistrētie uzņēmumu mūžs ir vidēji 7,5 gadi, liecina «Ilgtspējas indeksa» finanšu analīzes partnera «Lursoft» veiktais datu apkopojums, informē Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK).

Šos statistikas datus visnegatīvāk ietekmē vietējā kapitāla mazie un vidējie uzņēmumi, kas bijuši spiesti pārtraukt savu darbību. Galvenie iemesli, kāpēc uzņēmumi spiesti pārtraukt savu darbību ir biznesa stratēģiju un risku vadības trūkums.

«Ja raugāmies uz kopainu Latvijā, tad mūsu uzdevums ir sniegt atbalstu uzņēmumiem biznesa stratēģijas un ilgtspējas nodrošināšanā. Tieši mazo un vidējo uzņēmumu īpašniekiem un vadītājiem pietrūkst zināšanas par ilgtspējīgu procesu vadību. Taču, laika gaitā gūstot pieredzi no ārvalstu partneriem un algojot ārvalstīs skolotus speciālistus, pēdējo piecu gadu laikā atsevišķos uzņēmumos vērojami būtiski uzlabojumi,» komentē LDDK ģenerāldirektore Elīna Egle.

LDDK novērojusi, ka aiz likvidēto uzņēmumu lielā skaita slēpjas ne tikai neveiksmīgas biznesa idejas, bet ļoti izteikti – arī nesakārtoti, haotiski vadības procesi un neprognozējamā uzņēmējdarbības vide, kas liedz vadībai pieņemt izsvērtus lēmumus un savlaicīgi novērst riskus. Bieži ir gadījumi, kad uzņēmumu strupceļā iedzinuši piegādātāji, regulējošas iestādes, nelojāli darbinieki.

«Tas ir mīts, ka tikai liels uzņēmums var būt korporatīvi atbildīgs un no tā izrietoši - ilgtspējīgs. Tieši mazajiem un vidējiem uzņēmumiem ir iespēja elastīgāk reaģēt uz pārmaiņām apkārtēja vidē, tiem ir vieglāk ieviest uzlabojumus pašā uzņēmuma, ja vien ir vēlme un zināšanas,» skaidro Egle.