Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pavasarī uz laiku atjaunos iekšējo robežkontroli

Laikā, kad Latvijā no 28. maija līdz 1. jūnijam notiks NATO Parlamentārās Asamblejas 2010. gada pavasara sesija, plānots atjaunot iekšējo robežkontroli.

Iekšlietu ministrijas sagatavotajā tiesību aktā norādīts, ka aktuāls jautājums ir par sesijas netraucētas norises nodrošināšanu un valsts iekšējās drošības stabilitāti atbalstošu pasākumu terminētu ieviešanu.

Ministrija norāda, ka ir iespējama tādu ārzemnieku ieceļošana Latvijā, kas vēlētos traucēt Asamblejas darbu. Tāpēc vardarbīgu protestu un organizētu sabiedriskās kārtības pārkāpumu mazināšanai nepieciešams īstenot robežkontroles pagaidu atjaunošanu uz iekšējām robežām.

Atbilstoši samērīguma principam, robežkontroles pagaidu atjaunošana uz iekšējām robežām paredzēta ar teritoriālajiem ierobežojumiem un robežkontroles, kā arī imigrācijas kontroles pasākumiem atbilstoši riska analīzes rezultātiem, skaidro ministrija.

Paredzēts, ka no 24.maija līdz 1.jūnijam atjaunos pagaidu robežkontroli uz iekšējām robežām – pagaidu robežpārbaudes izlases kārtībā uz 10 autoceļiem: uz trīs autoceļiem uz Latvijas – Igaunijas robežas un septiņiem autoceļiem uz Latvijas – Lietuvas robežas, uz prāmju iekšējām līnijām Rīgas ostā, uz Šengenas līguma dalībvalstu avioreisiem starptautiskajā lidostā «Rīga», kā arī pierobežas režīma kontroli Latvijas – Lietuvas un Latvijas – Igaunijas pierobežā.

Paredzams, ka Latvijā ieradīsies NATO ģenerālsekretārs Anderss Fogs Rasmusens, kā arī apmēram 400 delegātu no NATO dalībvalstīm un asociētajām valstīm. Rīgu šā pasākuma ietvaros kopumā varētu apmeklēt līdz tūkstotim ārvalstu amatpersonu un viesu.