Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Lembergs no KNAB grib piedzīt 75 000 kompensāciju

Ventspils mērs Aivars Lembergs ir iesniedzis prasību Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona tiesā, lūdzot no Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) piedzīt kompensāciju tā sauktajā Grinberga lietā, portālu «Apollo» informēja Lembergs.

Ventspils mērs vēlas, lai KNAB viņam izmaksā 75 tūkstošu latu lielu kompensāciju.

Viņš arī vēlas panākt, ka KNAB atsauc 2006. gada 18. aprīlī biroja mājaslapā publicēto informāciju, ka viņš atzīts par aizdomās turēto dienesta stāvokļa ļaunprātīgā izmantošanā.

Tāpat viņš vēlas, lai KNAB atsauc ievietoto informāciju par to, ka birojs lūdz uzsākt kriminālvajāšanu pret Lembergu, kur izteikti vairāki apgalvojumi vēl pirms bijis zināms tiesas spriedums.

Lembergs uzskata, ka šādu ziņu izplatīšana pirms tiesas sprieduma pārkāpj Eiropas Cilvēktiesību un pamatbrīvību konvenciju, kā arī Satversmes 92. pantu, kurā noteikts, ka ikviens uzskatāms par nevainīgu, iekams viņa vaina nav atzīta saskaņā ar likumu. Nepamatota tiesību aizskāruma gadījumā ikvienam ir tiesības uz atbilstīgu atlīdzinājumu un ikviens var aizstāvēt šīs tiesības taisnīgā tiesā. Tāpat, viņaprāt, ir pārkāpts Nevainīguma prezumpcijas princips.

Savukārt no valsts Lembergs vēlas piedzīt visus tiesāšanās izdevumus.