Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Katrs otrais jaunietis Vācijā nav piemērots darbam

Gandrīz puse jauniešu Vācijā nav piemēroti profesionālai apmācībai un tiem nepieciešams iziet sagatavošanās kurus, pirms uzsākt praksi darba vietās, teikts trešdien publiskotajā Vācijas Nodarbinātības ministrijas ziņojumā.

Aptuveni 47,3% jauniešu laika periodā no 2005.gada līdz 2008.gadam nav bijuši pietiekami izglītoti, secināts ministrijas ziņojumā «Career Training Report 2010».

Lai arī šis īpatsvars ir nedaudz samazinājies kopš pēdējā šāda veida ziņojuma, kurā tika teikts, ka 55% absolventu sagaida nopietnas izglītības nepilnības, studentus vēl joprojām sagaida ievērojamas grūtības prakses vietas atrašanā.

Ziņojuma dati liecina, ka gandrīz katrs otrais jaunietis stažēšanās vietu meklēja ilgāk par gadu.

«Tāpat kā iepriekš, liels skaits jauniešu nav spējuši iegūt atestātu vai pilnībā kvalificētu izglītību,» informē ziņojuma veidotāji, piebilstot, ka, ņemot vērā zemo dzimstību Vācijā, ekonomikai «drīz būs nepieciešams katrs jaunietis».

Tādējādi valdība mudinājusi gan valsts izglītības amatpersonas, gan uzņēmumus sniegt palīdzību šai iedzīvotāju grupai.

Taču kompānijas ziņojumā «Career Training Report 2010» norāda uz grūtībām aizpildīt piedāvātās vakances, to galvenokārt skaidrojot ar «pretendentu potenciāla trūkumu vai nepietiekamu izglītību».

Vissmagākā situācija vērojama kulinārijas un pārtikas produktu nozarēs, kur neaizpildīti ir 15% pieejamo stažēšanās vakanču.