Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

1188 eksperti snieguši 1500 konsultācijas par darba tiesību jautājumiem

Uzziņu dienests «1188» sadarbībā ar «Lattelecom» grāmatvedības ekspertiem sniedzis gandrīz 1500 konsultācijas par darba tiesību un sociālo pabalstu jautājumiem, biznesa portālu «Nozare.lv» informēja «1188» uzturētāja «Lattelecom BPO» izpilddirektore Ilze Zoltnere.

«Apkopotā zvanu statistika liecina, ka 40% interesējušies tieši par darba tiesību jautājumiem, savukārt 36% - par sociālajiem pabalstiem,» sacīja Zoltnere.

Viņa norādīja, ka galvenās tēmas, par kurām cilvēki konsultējušies, ir darba alga un tās neizmaksāšana, iespējas saņemt neizmaksāto darba samaksu, kā arī par to, kā darbiniekam rīkoties gadījumos, kad uzņēmumam iestājusies maksātnespēja vai bankrots.

Darba devējus interesējuši jautājumi par korektu darbinieka atlaišanas procesu un ieguvumiem no daba attiecību izbeigšanas, abām pusēm savstarpēji vienojoties, sacīja Zoltnere.

Sociālo pabalstu jomā visvairāk konsultācijas sniegtas par bezdarbnieku pabalstiem un to aprēķināšanas kārtību. Strādājošajiem vecākiem skaidrots jautājums par vecāku pabalstu un tā saņemšanas ierobežojumiem. Tāpat vērojama tendence, ka daudz konsultāciju sniegts jaunajām māmiņām, kas pēc bērna pusotra gada vecuma sasniegšanas neatgriežas darbā, bet stājas bezdarbnieku rindās.

«Sarunās ar cilvēkiem jūtams, ka viņiem ir nepietiekama informācijas par valsts garantētajiem sociālajiem pabalstiem un valda liela neziņa, kā labāk rīkoties konkrētajā situācijā,» sacīja Zoltnere.

Kā ziņots, «Lattelecom» informatīvais dienests «1188» sācis piedāvāt ekspertu padomus par darba tiesībām un sociālajiem pabalstiem.

«Lattelecom» norāda, ka «1188» jau agrāk sniedzis padomus par juridiska un finansiāla rakstura jautājumiem. Pagājušā gada nogalē uzziņu dienests «1188» uzsāka informatīva atbalsta sniegšanu iedzīvotājiem par iedzīvotāju ienākuma nodokļa atmaksas kārtību un tā saņemšanai nepieciešamo dokumentāciju, nodrošinot profesionālu ekspertu konsultāciju. Šajā laikā «1188» saņēmis vairāk nekā 1300 zvanu par šiem jautājumiem.