Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Apinis: jāaizliedz alkohola tirdzniecība benzīntankos un kioskos

Latvijas Ārstu biedrības prezidents Pēteris Apinis vērsies pie Valsts prezidenta Valda Zatlera ar aicinājumu nekavējoties izsludināt likuma grozījumus, kas nosaka alkohola tirdzniecības aizliegumu 1. septembrī – Zinību dienā. Vienlaikus Apinis atkārtoti aicina noteikt alkohola tirdzniecību tikai speciālos veikalos.

Latvijas Ārstu biedrības prezidents uzsver, ka šāds likums kā pirmais alkohola tirdzniecību ierobežojošais pasākums dotu iespēju Latvijai soli pa solim samazināt alkoholisma postošo ietekmi uz Latvijas sabiedrību, īpaši pārmērīgo alkohola lietošanu jaunatnes vidū.

«Alkoholisko dzērienu aizliegšana 1. septembrī būtu attiecināma tiklab uz mazumtirdzniecību, kā arī sabiedriskās ēdināšanas vietām – restorāniem, kafejnīcām un bāriem. Nav ne mazākā pamata uzklausīt alkohola tirgotāju vaimanas, ka viņiem 1. septembrī netiks dota iespēja nodzirdīt jaunatni un saņemt virsplāna peļņu. Alkohola tirdzniecība nav peļņas avots valstij – cilvēks, kas ir patērējis alkohola iegādei naudu, vienlaikus ir samazinājis savu ietekmi valsts budžeta papildināšanai, jo alkoholu lietojis cilvēks ievērojami mazāk strādā un nespēj sniegt savu pienesumu valsts budžetam kā strādājošs un pelnošs indivīds.»  

Apinis aicina Zatleru kā ārstu nākt klajā ar iniciatīvu samazināt iespēju jaunatnei Latvijā iegādāties alkoholu. Ziemeļeiropas pieredze liecina, ka tas iespējams tikai pilnībā izņemot alkoholu no šādai alkohola tirdzniecībai nepiemērotām vietām – benzīna uzpildes stacijām, pārtikas veikaliem, kioskiem, un paredzēt alkohola un tabakas tirdzniecību tikai specializētos alkohola un tabakas veikalos, kā arī veikalos, kam alkohola un tabakas izstrādājumu tirdzniecībai paredzēta atsevišķa, norobežota nodaļa.

Vienlaikus Apinis aicina valsts prezidentu strikti norobežoties no politiķiem, tai skaitā valdības pārstāvjiem, kas priekšvēlēšanu kampaņas ietvaros agresīvi iebilst pret alkohola tirdzniecības ierobežojumiem, jo acīmredzot ir finansiāli atkarīgi no alkohola tirgotājiem.