Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latvijas paradokss — vīrieši sāk dzert, bet sievietes domā un dara

Viņi tiek izmantoti un ir pārstrādājušies, taču neraugoties uz to Latviešu skaits Lielbritānijā pieaug. Turklāt Latvieši turp dodas peļņā daudz biežāk nekā citu valstu iedzīvotāji, vēstī [s:31741]. Lielbritānijā strādājošās sievietes «Timesonline.co.uk» norādījušas, ka lielākoties krīze izjaukusi viņu attiecības ar dzīvesbiedriem, jo viņi vairāk padevušies situācijai, bet sievietēm bijis jāuzņemas atbildība un jācīnās par labāku dzīvi sev un saviem bērniem. Tiesa, «Timesonline.co.uk» savā publikācijā nepauž neviena vīrieša viedokli.

Jolanta Zandere, 38

Jolanta ieradusies Lielbritānijā no Tukuma. Viņa atradusi salātu fasētājas darbu, par ko saņem 5,80 sterliņu mārciņas stundā. Jolanta strādā astoņas līdz pat 12 stundas diennaktī. «Mūsu darba vietā ir ļoti auksti,» stāsta Jolanta un piebilst, ka par istabu, ko viņa dala ar divām meitām, nedēļā jāmaksā 60 mārciņas. Iztikšanai pietiekot, taču ļoti jāseko līdzi izdevumiem, jo neko vairāk par rēķinu apmaksu un pārtikas iegādi viņa nevarot atļauties.

Viņa tāpat cenšas palīdzēt saviem vecākiem Latvijā, taču parasti izdodas tam atlicināt vien 10 vai 20 sterliņu mārciņas. «Dažkārt strādāju trīs dienas nedēļā, tomēr tas tāpat ir daudzkārt labāk nekā Latvijā, kur par pēdējo darba mēnesi saņēmu 130 latus,» sacīja Jolanta.

Jolanta ļoti vēlas, lai viņas meitas Lielbritānijā iegūst izglītību, taču radušās problēmas ar vecākās meitas, Sabīnes, skolas gaitām.

Sabīne Zandere, 17

Sabīne ik dienu Lielbritānijā pavada mājās ar savu sešgadīgo māsu Gerdu. Viņas ieradās Lielbritānijā pirms septiņiem mēnešiem ar mammu Jolantu. Sabīnei jāpaliek mājās tādēļ, ka pagaidām nav iespēju sākt mācības kādā no vidusskolām. «Dažkārt tas ir ļoti garlaicīgi,» sacīja meitene, kura vēlējusies apmeklēt vidusskolu bērniem, kuriem angļu ir kā otrā valoda, taču tādā skolā neesot brīvu vietu.

Sabīne vēlējusies palīdzēt mātei finansiāli, taču viņa nevar atrast nepilna laika darbu, jo viņas angļu valodas zināšanas neesot pietiekami labas.

Iveta Sūna, 34

Iveta strādā šokolādes fabrikā. Viņa ceļas četros no rīta, lai dotos uz uzņēmuma autobusu, kas viņu nogādā darba vietā. «Es ceļos ik rītu četros un esmu mājās septiņos vakarā. Ieeju dušā un uzreiz dodos gulēt, lai atkal celtos četros no rīta,» stāsta Iveta.

Latvijā Iveta bijusi sociālā darbiniece un pirms pusotra gada saņēmusi 370 latus mēnesī. Lielbritānijā viņa par četru līdz sešu dienu darba nedēļu viņa nopelna līdz pat 900 sterliņu mārciņām.

Kamēr Iveta Anglijā meklēja darbu, viņas bērni palika Latvijā kopā ar viņas māti. Tas esot bijis ļoti grūts posms, jo ar bērniem viņa varējusi sazināties vien dažas reizes nedēļā caur «Skype». «Latvijā, kad ir problēmas, vīrieši sāk dzert, bet sievietes sāk domāt, ko darīt. Sievietes strādā daudz smagākus darbus - tāda ir Latvijas kultūra,» stāsta Iveta.

Divu bērnu (16 un 10 gadi) māmiņa Iveta atzīst, lai cik grūta būtu viņas dzīve šeit, tā viennozīmīgi ir labāka nekā Latvijā. «Lielbritānijā, ja tu strādā, ir atbalsts arī no valdības. Pabalstos vien saņemu 150 sterliņu mārciņas nedēļā un varu atļauties bērniem nopirkt visu, ko vajag,» stāsta Iveta.

«Ierados Lielbritānijā, jo vēlējos labāku dzīvi. Šeit redzu labāku nākotni arī saviem bērniem,» sacīja Iveta.

Elga Sakale, 50

Elgai piederēja apģērbu šūšanas uzņēmums Rūjienā, taču krīzes dēļ bizness beidzies. Elgai bankā bijis arī kredīts, kuru sieviete vairs nav varējusi atmaksāt. Tādēļ viņa ieradusies Lielbritānijā. Pēc trīs mēnešus ilgas dzīves Anglijā, Elgai nācies atgriezties Latvijā, lai palīdzētu dēlam, kuram bija sākusies depresija, jo banka bija atsavinājusi viņa māju, jo arī viņš nav spējis nest smago kredītu nastu.

Elga strādā ziedu fabrikā - veido pušķus, ko vēlāk tirgo Lielbritānijas lielveikalos.

«Timesonline.co.uk» publikācijas noslēgumā Latviju nodēvē par «slimāko Eiropas posmu. Iespējams, pat slimāku par Grieķiju un Īslandi».