Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Aizliedz pārdot arī halucinogēnu augu maisījumu cigaretes

Saeima ceturtdien trešajā, galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus likumā «Par tabakas izstrādājumu realizācijas, reklāmas un lietošanas ierobežošanu», kas paredz aizliegt realizēt arī tādas cigaretes, kuru sastāvā nav tabakas, portālu «Apollo» informēja Saeimas preses dienestā.

Līdz šim uz šādām cigaretēm neattiecās reklamēšanas un realizācijas ierobežojumi, jo augu smēķēšanas produkti nesatur tabaku.

Grozījumi paredz aizliegumu realizēt augu maisījumu produktus, kuru smēķēšanas, šņaukšanas, košļāšanas vai inhalēšanas rezultātā tiek izdalītas vai uzņemtas vielas, kas izraisa psihoaktīvām vielām līdzīgus psihiskus traucējumus un kuru lietošana var izraisīt atkarību.

Šādu priekšlikumu izstrādājuši par likumprojekta virzību atbildīgās Sociālo un darba lietu komisijas deputāti, reaģējot uz tā dēvēto vīraku un citu augu maisījumu plašo izplatību bērnu un jauniešu vidū.

Līdz šim šīs psihiskus traucējumus izraisošās vielas varēja brīvi iegādāties gan speciālos veikalos, gan internetā un pat skolās. Šīs vielas nereti izraisa līdzīgus simptomus kā narkotiskās vielas, to lietošanas rezultātā var rasties halucinācijas un organisma saindēšanās.