Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

TB/LNNK vāks parakstus Imigrācijas likuma grozījumu apturēšanai

Apvienības «Tēvzemei un Brīvībai»/LNNK (TB/LNNK) Saeimas frakcija ir ierosinājusi 34 Saeimas deputātu parakstu vākšanu, lai atbilstoši Satversmes 72. pantam uzliktu par pienākumu Valsts prezidentam uz diviem mēnešiem apturēt ceturtdien Saeimā pieņemto grozījumu Imigrācijas likumā izsludināšanu, portālu «Apollo» informēja apvienībā.

Saeima ceturtdien galīgajā lasījumā atbalstīja grozījumus Imigrācijas likumā, kas paredz ārpus Eiropas Savienības dalībvalstu esošajiem tu investoriem piešķirt termiņuzturēšanās atļaujas, kuri Latvijā pēc šī gada 1. jūlija iegādāsies nekustamo īpašumu par 100 000 latu vai 50 000 latu, vai ieguldīs 25 00 latu kādā uzņēmumā vai kredītiestādē.

«Šodienas balsojums parāda, ka gandrīz puse Saeimas deputātu ir pret tādiem Imigrācijas likuma grozījumiem, kas draud Latviju pārvērst par sētas durvīm NVS valstu pilsoņu iekļūšanai Šengenas līguma zonā, kā arī pakļaut mūsu valsti jaunam šo personu ieceļošanas un nekustamā īpašuma iepirkšanas vilnim. Neizmantoto mājokļu problēma Latvijā tik tiešām ir jārisina, taču tā ir jārisina ar labvēlīgas nodokļu politikas palīdzību veicinot Latvijas ģimeņu apmešanos šajos mājokļos. Jauns krievvalodīgu migrantu pieplūdums Latvijai absolūti nav vajadzīgs un, mēs esam pārliecināti, ka vairākums Latvijas pilsoņu domā līdzīgi», atzīst TB/LNNK frakcijas deputāts Dzintars Rasnačs.

Satversme paredz, ka par Valsts prezidenta šādā veidā apturētu likumu ir jāizsludina vienas desmitās daļas vēlētāju parakstu vākšana. Ja paraksti tiek savākti, notiek tautas nobalsošana par vismaz 34 Saeimas deputātu apstrīdētā likuma pieņemšanu. Tautas nobalsošana nenotiek gadījumā, ja Saeima ar trīs ceturtdaļu deputātu balsu vairākumu vēlreiz nobalso par apstrīdētā likuma pieņemšanu.