Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ziedu tirgotāji piesardzīgi prognozēs par pieprasījumu 8.martā

Ziedu tirgotāji ir piesardzīgi prognozēs par pieprasījumu pēc ziediem Starptautiskajā sieviešu dienā jeb 8.martā, vien norāda, ka visvairāk pircēji droši vien izvēlēsies tulpes un citas pavasara puķes, liecina biznesa portāla «Nozare.lv» ziedu mazumtirgotāju aptauja.

Ziedu salonā «Ansis» prognozēja, ka pieprasījums pēc ziediem Sieviešu dienā varētu augt vismaz divas reizes, norādot, ka šogad visu ir grūti prognozēt, jo arī Valentīndienā pieprasījums pēc ziediem bijis krasi mazāks nekā pērn.

«Parasti vislielākā pircēju interese ir rīta pusē, kad galvenokārt vīrieši savām dāmām pērk tulpes. Pieprasītas ir arī citas pavasara puķes - acālijas, hiacintes, narcises, prīmulas,» stāsta ziedu salona «Ansis» pārstāve.

«Pirks noteikti, jo šos svētkus svin neatkarīgi no to izcelsmes vēstures, bet grūti prognozēt, cik liels būs pieprasījums tieši pēc ziediem,» atzīst ziedu salona «Linda» pārstāve.

Viņa stāsta, ka Latvijā Sieviešu diena ir populārāka nekā Valentīndiena, tāpēc apgrozījums šajā dienā varētu būt lielāks, taču kopumā patlaban apgrozījums ir 2005.gada līmenī.

«Ziedu izvēle atkarīga arī no laika apstākļiem, jo cilvēki apsver, cik tālu nāksies pārvietoties ar ziediem,» norāda ziedu salonā «Linda».

Arī «Ainas ziedu salona» darbinieki atturas prognozēt, kāds varētu būt pieprasījums pēc ziediem 8.martā, atzīmējot, ka arī ikdienā, salīdzinot ar «labajiem laikiem», pieprasījums pēc ziediem kritis aptuveni par pusi.

Pircēji kļuvuši atturīgāki arī pret iespēju nosūtīt ziedus ar piegādi, tādējādi iepriecinot savus mīļotos cilvēkus vai konkrētās dienas gaviļniekus, norāda ziedu tirgotāji.

Tā kā Latvijā patlaban ziedus tikpat kā neaudzē, ziedu tirgotāji galvenokārt atkarīgi no Holandes izsolēm, kur aktīvi puķes izpērk un cenu līmeni nosaka Krievija, kas tādējādi ietekmē Latvijas ziedu tirgotājus.

Kopumā cenu līmenis ir zemāks nekā pagājušajā gadā. «Zemākas cenas varētu būt pavasara puķēm, jo rozes arī Holandē ir ļoti dārgas. Pircējs kļuvis daudz trūcīgāks, līdz ar to iespēju robežās cenas tiek pazeminātas,» atzīmē tirgotāji.