Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ēlerte: Latvijai trūkst stipra stāsta par to, kurp ejam

«Man liekas, ka Latvijai ir trūcis liela, stipra un vienkārša stāsta par to, kas mēs esam un kurp virzāmies. Igauņi šajā ziņā bijuši sekmīgāki ar vienkāršo teikumu – «Igaunija ir maza, konkurētspējīga ziemeļvalsts». Tā intervijā laikrakstam «Latvijas Avīze» atzīst sabiedriskā darbiniece, laikraksta «Diena» bijusī galvenā redaktore Sarmīte Ēlerte.

Viņa skaidro, ka šāda stipra stāsta ietvaros katrs uzņēmējs vai pensionārs, vai skolēns var ietilpināt savu personisko stāstu, bet notiek kopēja virzība.

«Latvijā nereti klaigā – kur mums vīzija, dodiet programmu! Bet programmas taču tiek ražotas nepārtraukti, līdz kaut kādos plauktos noveco. Vai tā nav tāda padomiska identitāte – cerība, ka tad, ja priekšā viss būs uzrakstīts, pašam ne par ko nebūs jādomā,» spriež Ēlerte.

Turpinot ar Igaunijas piemēru, viņa norāda – tas, ka igauņi notic, ka viņi ir maza, reformu spējīga ziemeļu valsts, nozīmē, ka ļoti daudzi tā sāk arī uzvesties.

Viņa Latviju redz kā modernu, pašapzinīgu un konkurētspējīgu 21. gadsimta valsti, kas ir demokrātiska, nacionāla un eiropeiska.

«Lai turp dotos, jāpakāpjas atpakaļ pie mūsu izglītības – vidējās, arodu un augstākās – un jāsaprot, vai tās iemaņas un mākas, ko gūst skolās, mums dod ieročus un rīkus, lai jaunā personība būtu tas 21. gadsimta cilvēks, kas mācēs apieties ar globālo pasauli un plūkt tās labumus sev, savai ģimenei, savai valstij vai arī būs zaudētājs,» viņa stāsta.

Ēlerte arī uzsver, ka atrašanās Eiropā pati par sevi vairs negarantē labklājību.