Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Krievija autorūpniecības nozarē plāno investēt 584 miljardus rubļu

Krievijas valdība ceturtdien prezentēja plānu nākošo desmit gadu laikā investēt aptuveni 584 miljardus rubļu (10,04 miljardus latu), lai grūtības pārdzīvojošo valsts autorūpniecības sektoru pārveidotu par nozīmīgu globālu spēlētāju.

Pēc tikšanās ar Krievijas premjerministru Vladimiru Putinu rūpniecības ministrs Viktors Kristjenko norādīja, ka valsts līdzekļus autorūpniecības sektorā paredzēts investēt līdz 2020. gadam.

«Mūsu mērķis ir valstī izveidot modernu autorūpniecības nozari, kurā būtu iekļauts viss piegādes tīkls līdz pat gala produktam,» sacīja Putins. «Mums nepieciešams cītīgi strādāt, lai nacionālo autorūpniecības sektoru padarītu krietni konkurētspējīgāku.»

Krievijas automašīnu tirgus, kas pirms globālās finanšu krīzes tika uzskatīts par vienu no perspektīvākajiem Eiropā, pērn saruka par 49%. Lai arī tirgus sācis jau stabilizēties, šā gada janvārī tas vēl joprojām bija par 37% mazāks nekā pirms gada.

Vissmagāk krīze skārusi Krievijas lielāko autoražotāju «AvtoVAZ», kas, pēc amatpersonu teiktā, krīzes dēļ nonācis uz bankrota sliekšņa.

Tajā pat laikā Putins ceturtdien slavēja Krievijas panākumus, piesaistot gandrīz visas pasaulē lielākās autobūves kompānijas, lai valstī veiktu investīcijas un ražotu savu zīmolu automašīnas Krievijas rūpnīcās.

Ieskaitot ārvalstu autoražotāju investīcijas, Krievijas valdība prognozē, ka valsts autorūpniecības sektorā līdz 2020. gadam tiks kopumā iepludināti līdz pat 1,2 triljoni rubļu (20,6 miljardi latu).