Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

LSDSP aicina uzreiz ieviest partiju finansēšanu no valsts budžeta

Latvijas Sociāldemokrātiskā strādnieku partija (LSDSP) uzskata, ka partiju finansēšanu no valsts budžeta līdzekļiem ir jāievieš nekavējoties, nevis gaidīt, kad būs uzlabojusies valsts ekonomiskā situācija, portālu «Apollo» informēja partijā.

«Latvija ir palikusi viena no retajām Eiropas valstīm, kur politiskās partijas nesaņem vismaz daļēju valsts finansējumu. Ja partijas saņemtu valsts finansējumu, mazinātos to atkarība no citiem finanšu avotiem, līdz ar to samazinātos iespēja partiju sponsoriem ietekmēt partijas politiku,» uzsver LSDSP ģenerālsekretārs Ansis Dobelis.

Viņš skaidro, ka šobrīd vairums politisko partiju ir cieši atkarīgas no saviem naudas devējiem un oligarhiem, kuriem ir nozīmīga loma šajās partijās un tieši viņi ir tie, kuri nosaka valsts politisko dienaskārtību.

«Tas arī ir viens no galvenajiem iemesliem, kādēļ Latvija ekonomisko krīzi pārdzīvoja tik dziļi – valdošās labējās partijas sev priekšplānā ir izvirzījušas savu sponsoru interese, bet sabiedrības interese risina tikai pakārtoti un bez lielas ieinteresētības. Ja vēlētāji paši būtu politisko partiju finansētāji, tad partijas būtu spiestas daudz ciešāk uzklausīt un risināt savu vēlētāju problēmas. Ja vēlamies ātrāk tikt no krīzes ārā un pēc tās sasniegt labklājības valsti, tad par spēcīgu un demokrātisku politisko partiju nostiprināšanu jādomā jau šodien,» aicina Dobelis.

LSDSP uzskata, ka politisko partiju finansēšana no valsts budžeta būtu liels solis ceļā uz godīgām un demokrātiskākām politiskajām partijām Latvijā.

«Ierobežojot politisko reklāmu priekšvēlēšanu periodā, no valsts puses būtu jānodrošina publiskas debates un diskusijas gan valsts televīzijā, gan valsts radio, gan visās Latvijas pašvaldībās, politiķiem tiekoties aci pret aci ar saviem vēlētājiem. Tādējādi sabiedrībai tiktu dota iespēja daudz objektīvāk spriest par politisko partiju nostādnēm un politiķu spējām šīs nostādnes realizēt», turpina Dobelis.

Pēc partijas domām, valsts finansējumam partijām jābūt tik lielam, lai tās spētu uzturēt to reģionālās nodaļas, nodrošinātu partijas tiešo komunikāciju ar iedzīvotājiem un piesaistītu partijas politikas izstrādei dažādu nozaru ekspertus.

Tāpat ir būtiski jāsamazina privātpersonu pieļaujamie ziedojumu apmēri partijām, striktāk jāatrunā trešo personu iesaistīšanās priekšvēlēšanu kampaņās un jādefinē slēptā reklāma, lai par to var prasīt atbildību, rosina LSDSP.